کد خبر: 246630 A

قائم مقام رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران:

حسین مرعشی می‌گوید: البته احزاب باید خود را مکمل نظام سیاسی کشور بدانند و نمی‌توانند منتقد کل نظام باشند بلکه باید خلاء ها را بپوشانند و مشکلات را حل کنند.

قائم مقام رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: برای فراهم شدن بستر عبور از مشکلات و قوام و دوام کشور، راهکاری جز جدی گرفتن احزاب و سازمانها نداریم و باید بدانیم و بپذیریم که دموکراسی بدون حزب کامل نیست.

به گزارش ایلنا؛ حسین مرعشی در همایش شروع به کار دفتر استانی این حزب که عصر امروز در فرهنگسرای آیینه اراک برگزار شد با تاکید براین مطلب افزود: احزاب باید در انجام کارها صداقت داشته باشند تا اعتماد مردم و گروه‌های مختلف را جلب کنند.

مرعشی تصریح کرد: البته احزاب باید خود را مکمل نظام سیاسی کشور بدانند و نمی‌توانند منتقد کل نظام باشند بلکه باید خلاء ها را بپوشانند و مشکلات را حل کنند، باید از اختلاف و خودخواهی پرهیز کنیم و در پیشبرد امور مایوس و دلسرد نشویم.

وی به وضعیت کشور در دوران انتخابات سال ۸۴ اشاره کرد و گفت: اگر اصلاح طلبان منافع منشور را بر منافع شخصی و گروهی خود ترجیح نداده بودند قطعا چنین فضایی فراهم نمی‌شد که کسی در قواره احمدی نژاد بر آنها حاکم شود بنابراین نباید تصور کنیم در دو دولت گذشته، مسئول نبوده‌ایم و کوتاهی نکرده‌ایم.

قائم مقام رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی اظهار کرد: ایران در ۸ سال فعالیت دولت اصلاحات، به لحاظ مفاهیم توسعه و اداره کشور تجهیز و توافق حاصل شده بود و نیروی انسانی کار آمد و متخصص در رده‌های مختلف تربیت شده و فعالیت داشتند اما بی کفایتی، ناصالح بودن و سیاستهای غلط سیاستمداران در دو دولت گذشته موجب شد با وجود رشد درآمدهای نفتی و نقدینگی بالای حاصل خصوصی سازی شرکتهای بزرگ، تورم به ۴۰ درصد و رشد ناخالص داخلی منفی۶.۸ شود.

مرعشی با بیان اینکه خوشبختانه در انتخابات ۹۲، نقطه مقابل سال ۸۴ عمل کردیم و به موفقیت رسیدیم ادامه داد: خوشبختانه در انتخاب رئیس دولت یازدهم با اقدامی شبیه به معجزه، کشور از تنگ نظری‌ها و سقوط به دره‌های خطرناک نجات پیدا کرد و حضور روحانی باعثشد کشور از این خطرات بیمه شود.

وی با اشاره اینکه البته اختلاف در جبهه اصولگرایی هم به نفع کشور نیست گفت: ما علاقمند به داشتن رقیبی نیرومند هستیم تا دست افراد بی‌هویت را از کشور کوتاه کنیم و فرصت طلبان نتوانند منابع و منافع کشور را هدر دهند.

انتخابات ایران حزب کارگزاران حسین مرعشی خصوصی سازی دولت دولت اصلاحات گروه های مختلف مشکلات نقدینگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر