کد خبر: 368411 A

در ارتفاعات شهرستان ورده رخ داد؛

یک کوهنورد ساوجی توسط امدادگران هلال احمر ساوه در ارتفاعات ورده شهرستان زرندیه نجات یافت.

به گزارش ایلنا محمد رضایی افزود: در پی اعلام سقوط یک کوهنورد 37 ساله ساوجی در ارتفاعات ورده شهرستان زرندیه به سرعت تیم امداد و نجات کوهستان این شهرستان به منطقه اعزام شد و پس از ساعت ها کار امدادی، مصدوم که در منطقه ناهموار و سخت گذر در ارتفاع آسیب جدی دیده بود، رهاسازی شد.

وی ادامه داد: با توجه به وخامت حال عمومی مصدوم و نبود راه های دسترسی، با هماهنگی و اعزام تیم های تخصصی از مرکز استان، درخواست بالگرد نیز انجام شد.

رضایی گفت: با تلاش عوامل امداد و نجات شهرستان ساوه، مصدوم از ارتفاعات پایین آورده و برای ادامه مراحل درمانی به بیمارستان شهید مدرس ساوه منتقل شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه بیان کرد: این کوهنورد از ناحیه دست و پا به شدت مجروح شده بود و تلاش برای ادامه درمان توسط عوامل بیمارستان مدرس ساوه در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: سقوط این کوهنورد از ارتفاعات به علت نداشتن تعادل اتفاق افتاد و حادثه در محلی غیرقابل دسترسی برای کار امداد و نجات رخ داد.

گفتنی است در این عملیات 3 تیم امداد و نجات هلال احمر ساوه و زرندیه متشکل از 20 نفر پرسنل و نجاتگر با تجهیزات کامل کوهستان به مدت 7 ساعت عملیات امداد رسانی را برعهده داشتند.

استان مرکزی هلال احمر نجات کوهنورد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر