کد خبر: 369079 A

رییس کمیسیون نظارت شورای کلانشهر اراک:

ایلنا: رییس کمیسیون نظارت شورای کلانشهر اراک گفت: روند پیشرفت و اجرای پروژه تعریض و بازگشایی محور شهید فردین‌پور که حدود چهار سال پیش آغاز شده، رضایت بخش نیست.

عباس آجرلو در گفتگو با ایلنا ضمن تاکید بر این مطلب افزود: با وجود جلسات متعدد و بازدیدهایی که از ابتدای شورای دوره چهارم تا کنون برای بررسی روند اجرا و دلایل کندی انجام این پروژه برگزار شده، نتیجه قابل توجهی حاصل نشده است.

وی عدم هماهنگی مناسب بین شهرداری و شرکت مجری و کارگزار پروژه را یکی از دلایل کندی در روند اجرای پروژه شهید فردین‌پور عنوان نمود و بیان داشت: مشکلاتی که در رابطه با تملک تعدادی از املاک واقع در مسیر اجرای این طرح وجود دارد نیز سبب کندی در اجرای پروژه شده است و عده‌ای از مالکین هنوز در خصوص قیمت کار‌شناسی مشخص شده با شهرداری به توافق نرسیده‌اند.

این عضو شورای کلانشهر اراک اظهار داشت: با وجود همه پیگیری‌هایی که در کمیسیون نظارت برای بررسی دلایل کندی اجرای این پروژه انجام شده اما هنوز دلایل قابل قبولی ارایه نشده است و بنده به عنوان عضو شورا هیچ پاسخ قانع کننده‌ای برای مردم و کسانی که مدتهاست درگیر مشکلات اجرای این طرح هستند ندارم. امیدواریم تا زمان پایان فعالیت شورای دوره چهارم، پروژه شهید فردین‌پور به طور کامل اجرا و به بهره برداری برسد.

آجرلو در خصوص روند اجرای پروژه‌های احداث سه تقاطع غیرهمسطح توسط قرارگاه خاتم الانبیاء گفت: عدم همکاری و تعامل مناسب دستگاه‌های خدمات رسان معمولا سبب کندی اجرای اینگونه پروژه‌های عمرانی می‌شود که این موضوع دراجرای پروژه تقاطع غیر همسطح میدان شریعتی اراک نیز وجود داشت اما با پیگیری‌هایی که انجام شد مقرر شده است ستادی ویژه برای پیگیری تملکات و موانع و مشکلات موجود در مسیر اجرای این طرح تشکیل شود.

رئیس کمیسیون نظارت شورای کلانشهر اراک ادامه داد: با جلساتی که در معاونت امور عمرانی استانداری مرکزی تشکیل شده امیدواریم مشکلات مربوط به همکاری دستگاه‌های خدماتی رفع شده و با دو شیفته شدن فعالیت پیمانکار پروژه، در روزهای آینده با سرعت بیشتری انجام شود و این دستگاه‌ها یاریگر مجموعه شورا و شهرداری باشند.

وی تصریح کرد: دو پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان ورزش و میدان امام حسن (ع) نیز درحال اجرا هستند و پروژه میدان امام حسن (ع) از پیشرفت حدود ۷۰ درصدی برخوردار است و در ماه‌های آینده به بهره برداری خواهد رسید.

آجرلو در پایان صحبت‌های خود اظهار داشت: با توجه به محدود بودن زمان کار عمرانی از شهرداری اراک انتظار داریم روند اجرای پروژه‌های نیمه تمام، با سرعت و دقت بیشتری انجام و مورد توجه قرار گیرد.

پروژه فردین پور نظارت شورای شهر اراک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر