کد خبر: 378984 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی خبرداد:

مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی از اجرای طرح غنی‌سازی اوقات فراغت برای 40 هزار نفر از دانش آموزان استان مرکزی در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، شهریار فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی امروز چهارشنبه 19 خرداد ماه در جلسه شورای اداری این دستگاه که در استانداری برگزار شد، گفت: برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان در ایام تابستان یکی از مهم ترین اهداف آموزش و پرورش است چرا که اوقات فراغت بدون برنامه از عوامل مهم مبتلا شدن آن ها به آسیب های اجتماعی است.

وی با بیان اینکه اوقات فراغت یک شمشیر دولبه است که اگر درست مدیریت نشود، می‌تواند زایل کننده نیروی جوانی و حرکت به سمت بیهودگی باشد و از سوی دیگر همین فرصت با مدیریت صحیح می‌تواند منجر به خلاقیت و شکوفایی استعدادها و پیشگیری از انحطاط شخصیت دانش آموزان باشد، عنوان کرد: هدف از اجرای طرح اوقات فراغت از سوی آموزش و پرورش تقویت قوای تخیل، رشد خلاقیت  پویایی فرد، طراوت و شادابی جسم مخاطب و تکامل روح اوست.

فولاوند با اشاره به اینکه اوقات فراغت به 4 بخش شامل اوقات فراغت بیمار گونه، انفعالی، نیمه فراغت و فراغت فعال تقسیم بندی می شود، ابراز کرد: به عنوان مثال ایستادن سرکوچه یا پرسه زدن در خیابان ها به فراغت بیمار گونه تعبیر می شود و تماشای تلویزیون، استفاده از اینترنت و بازی های کامپیوتری در زمره فراغت انفعالی است.

وی با بیان اینکه پرداختن به فعالیت های هنری به همراه کسب درآمد نیمه فراغت بوده و فراغت فعال به معنای تحرک و پویایی و حضور فعال در فعالیت های فردی و اجتماعیست، ادامه داد: هدف آموزش و پرورش نیز دقیقا حرکت در مسیر اجرای برنامه های مرتبط با فراغت فعال است.

فولاوند با اشاره به اینکه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان سال گذشته در 271 پایگاه و حضور 36 هزار دانش آموز در سطح استان اجرا شد، بیان کرد: امسال در نظر داریم این طرح با سه درصد افزایش که شامل 21 درصد از دانش آموزان کل استان می شود، اجرا شود و 40 هزار دانش آموز تحت برنامه های این طرح قرار گیرند که در اجرای این طرح 870 نفر عوامل اجرایی و یک هزار و 332 نفر مربی همکاری می کنند.

وی با اشاره به اینکه این طرح با اعتباری حدود 890 میلیون تومان در مناطق محروم و برخوردار اجرا می شود، تصریح کرد: به منظور حمایت از دانش آموزانی که محروم بوده و در سکونت های غیر رسمی زندگی می کنند، در نظر داریم که با حمایت های دولتی هیچ هزینه ای جهت ثبت نام در کلاس ها از آن ها دریافت نکنیم.

اوقات فراغت اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر