کد خبر: 378991 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرکل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی، گفت: از آغازامسال تاکنون تعداد تعهدات ثبت‌شده‌توسط خیران مدرسه‌ساز استان شامل 222 مورد بوده و ارزش مادی این تعهدات حدود 40 میلیارد و 952 میلیون تومان است.

محمدصادق قائمی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی در گفت و گو با ایلنا، اظهار کرد: اهتمام خیران مدرسه ساز برای شرکت در این امر مقدس بیانگر این است که تعلیم و تربیت در نزد این بزرگواران از اهمیت خاصی برخورداراست.

 وی تصریح کرد: کمک خیریان در امر مدرسه سازی صرفا فقط از لحاظ مادی ارزشمند نیست؛ بلکه این اقدام الگویی قابل تقدیر برای دانش آموزانی است که در آن مدرسه به کسب علم و مهارت های زندگی می پردازند.

قائمی با اشاره به اینکه در حال حاضر یک هزار و 700 خیر مدرسه ساز در قالب های حقیقی و حقوقی در این فعالیت دارند، بیان کرد: از سال 72 فعالیت خیران مدرسه ساز در این استان آغاز شده و در این مدت بیش از 2 هزار 720 کلاس درس به کمک آن ها در سطح استان ساخته شده که حدود 30 درصد از کلاس‌هایی است که امروز در دست آموزش و پرورش است.

قائمی با اشاره به اینکه از آغاز امسال و تاکنون تعداد تعهدات ثبت شده توسط خیران مدرسه ساز استان شامل 222 مورد است، ابراز کرد: ارزش مادی این تعدات حدود 40 میلیارد و 952 میلیون تومان است که در قالب اهداء زمین، وجوه نقد، مشارکت و احداث و تکمیل 44 پروژه، آسفالت فضاهای آموشی، خرید تجهیزات برای هوشمند سازی مدارس و  پرداخت یک میلیاردو 127 میلیون تومان برای تاسیس مدارس و پرداخت 8 فقره قطعات طلا است.

قائمی نوسازی مدارس استان مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر