کد خبر: 219167 A

به مسافران توصیه می شود ضمن رعایت شئونات ماه محرم، به آداب، رسوم فرهنگ و اعتقادات جامعه محلی احترام گذاشته و فرهنگ تکریم از جامعه میزبان را پاس بدارند.

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ضمن تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش و نظر به اینکه در آستانه تعطیلات مذهبی تاسوعا و عاشورا جمع کثیری از هموطنان عزیز برای شرکت در مراسم عزداری و یا ادای نذورات خود به شهرهای زیارتی و یا زادگاه خود سفر خواهند کرد طی اطلاعیه‌ای توصیه‌های ذیل را برای رفاه حال مسافران اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، در این اطلاعیه آمده است: به مسافران توصیه می‌شود ضمن رعایت شئونات ماه محرم، به آداب، رسوم فرهنگ و اعتقادات جامعه محلی احترام گذاشته و فرهنگ تکریم از جامعه میزبان را پاس بدارند. با توجه به شرایط ناپایدار جوی و احتمال بارندگی در مناطق مختلف کشور هموطنان عزیز قبل از سفر نسبت به برنامه ریزی و انتخاب مقصد سفر و محل اقامت خود اقدام نمایند.

در بخش دیگری تاکید شده: هموطنان عزیز با تماس با اداره کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ها از برنامه های فرهنگی تدارک شده توسط دستگاه های عضو ستادهای اجرایی خدمات سفر استان ها شامل بازارچه های خیریه و نمایشگاهه ای هنرهای سنتی، مذهبی و آئینی اطلاع حاصل نموده و دیدن نمایند. به زائران عزیز پیشنهاد می شود شرکت در برنامه های بومی و محلی و عزاداری های سنتی و آئینی و به خصوص تعزیه ها را در برنامه خود قرار دهند.

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در ادامه آورده: هموطنان گرامی پیش از سفر از طریق سامانه مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به شماره ۱۴۱ از وضعیت تردد در جاده های کشور و از طریق سامانه ۱۳۴ از شرایط آب و هوایی مقصد مورد نظر اطلاعات لازم را کسب و سپس برای سفر خود برنامه ریزی نمایید.

در پایان اطلاعیه آمده: مسافران عزیز ضمن حفظ آرامش خود در ترافیک های طولانی، نهایت همکاری را با پلیس راهور ناجا و مأموران راهداری بعمل آورده و از توقف های غیرضروری در حاشیه جاده ها، اطراف رودخانه ها و سایر نقاط که موجب ترافیک می شود خودداری کنند. سامانه ۰۹۶۶۹ ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به صورت شبانه روزی آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما هموطنان و مسافران عزیز می باشد.

محرم اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر