کد خبر: 326982 A

با حضور در غرفه پاکبانان محرم در اربعین حسینی صورت گرفت؛

در چهلمین روز از شکل گیری گروه پاکبانان محرم در اردبیل با همراهی فعالان محیط زیست و شهرداری اردبیل این گروه بار دیگر به مناسبت اربعین حسینی به سطح شهر آمدند.

به گزارش ایلنا، ایستگاه صلواتی پاکبانان محرم، غرفه عضو گیری مردمی و همچنین پاکسازی شهر از جمله برنامه های اجرا شده توسط این گروه در اربعین حسینی بود.

در شرایطی که 40 نفر از پاکبانان محرم مسئولیت پاکسازی معابر شهری در مسیر حرکت دسته های عزاداری را بر عهده داشتند ایستگاه صلواتی پاکبانان هم در شهر دایر بود و علاوه بر این مردم با حضور در غرفه مخصوص عضوگیری مردمی با پر کردن فرم به عضویت این گروه در می آمدند.

مجید خدابخش استاندار اردبیل در بازدید از غرفه پاکبانان محرم پس از پر کردن فرم عضویت افتخاری در گفت و گو با خبرنگاران ضمن تمجید از ایفای نقش تاریخی پاکبانان محرم در ارتقای فرهنگ زندگی شهری با بهره گیری از ظرفیت های شگرف ماه محرم گفت: این جوانان سرمایه های معنوی استان هستند که امیدواریم در کنار همراهی مسئولین شاهد به ثمر نشستن دغدغه های ارزشمند آنان باشیم.

حمید لطف الهیان شهردار اردبیل نیز گفت: با توجه به اجرای موفق طرح پاکبانان محرم در دهه نخست ماه محرم امسال بار دیگر با همراهی شهرداری اردبیل و فعالان محیط زیست این گروه به سطح شهر آمدند و این بار علاوه بر پاکسازی اقدام به عضوگیری از میان مردم نمودند.

وی تصریح کرد: با توجه به آمار بالای تولید زباله در شهر اردبیل بالاتر از میانگین کشوری این حرکت نقش قابل توجهی در جلب توجه افکار عمومی نسبت به لزوم تجدید نظر در تولید زباله داشت که با استفاده از این تجربیات برنامه ای کلان در این زمینه در جهت مدیریت اصولی پسماند در شهر اردبیل داریم.

شهردار اردبیل در انتهای سخنان خود با تقدیر از پاکبانان محرم که با حضور خود سرمنشا این اقدام مهم در شهر اردبیل شدند نسبت به حضور ایفای نقش پاکبانان محرم در همه روزهای سال تاکید کرد.

اما صادق پناهی نماینده پاکبانان محرم با ابراز خرسندی از ایجاد زمینه حضور مجدد این گروه در سطح شهر در اربعین حسینی با تشکر از مجموعه شهرداری و شهردار اردبیل گفت: با توجه به اینکه بحث پاکبانان محرم به جهت استقبال مردم از این طرح و موفقیت آن در مرحله حساسی قرار دارد لازم است هر برنامه ای در ادامه با وسواس بسیار اجرا شود که بدین جهت در این برنامه علاوه بر پاکسازی اقدام به عضو گیری و هچنین دایر کردن ایستگاه صلواتی با چای گیاهی کردیم.

وی با خطیر عنوان کردن نقش پاکبانان محرم در بهبود زندگی شهری افزود: علاوه بر اینکه در اجرای این طرح و پیشبرد آن حق اشتباه نداریم تاکید داریم که همگی به دور از هر نام و عنوانی صرفا تحت عنوان نام پاکبانان محرم فعالیت کنیم.

پناهی با اشاره به موفقیت طرح پاکبانان ابراز امیدواری کرد در آینده و در مناسبت های لازم با ورود پاکبانان محرم بتوانیم در قبال جامعه و کهن شهر اردبیل که در ازمنه تاریخ ردپایی از اجرای طرح های مترقی و مشابهی چون پاکبانان را در سابقه دارد ایفا کنیم.      

دکتر عبدالرحیم جلائی چهره سرشناس و مردمی شهر اردبیل و بیوک جامعی پژوهشگر برجسته از جمله افرادی بودند که با حضور در غرفه پاکبانان فرم عضویت پر کردند.

جواد زنجانی فرماندار اردبیل، شفیع شفیعی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، مهدی نوروزی مدیر استانی حوزه علمیه اردبیل، سید ناصر اسحاقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کریم حاجی زاده مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهامت هدایت مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری، امید قیامی مدیر کل نوسازی مدارس و فرهاد عبدالعلی پور فرماندار نمین از مسئولینی بودند که با حضور در غرفه پاکبانان محرم اقدام به پر کردن فرم عضویت افتخاری کردند.

گفتنی است طرح پاکبانان محرم در دهه نخست محرم امسال و بخصوص روزهای تاسوعا و عاشورا در اردبیل اجرا و با استقبال گسترده مردم مواجه شد. بطوری که امروز در اربعین حسینی اعضای جدیدی از این گروه در طرح مشارکت کردند.

جامعه عاشورا محرم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر