کد خبر: 119792 A

مدیرعامل گروه صنعتی البرز گاز در گفت‌وگو با ایلنا:

پیشنهادی به مدیرعامل منطقه آزاد کیش درباره تاسیس نیروگاه‌های دومنظوره ارائه شده که این طرح باعثافزایش ۳ برابری راندمان نیروگاه‌های این منطقه می‌شود.

به گفته مدیرعامل گروه صنعتی البرز گاز؛ پیشنهادی به مدیرعامل منطقه آزاد کیش در خصوص تاسیس نیروگاه‌های دومنظوره ارائه شده که این طرح باعثافزایش ۳ برابری راندمان نیروگاه‌های این منطقه می‌شود.

اردشیر دادرس(مدیرعامل گروه صنعتی البرز گاز) درگفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به مذاکره‌اش با مدیر عامل منطقه آزاد کیش اظهار داشت: در خصوص تقویت برق کیش پیشنهادی را ارائه دادیم که براساس آن نیروگاه‌های دومنظوره گاز مایع و گاز طبیعی جای نیروگاه‌های قدیم را خواهند گرفت.

وی تصریح کرد: در این نیروگاه‌ها تولید برق با روش CHP انجام می‌شود. همچنین از متغیرهای مخصوصی برای رقیق کردن گاز در نیروگاه‌ها به منظور تامین برق استفاده می‌شود.

دادرس؛ راندمان این نیروگاه‌ها را ۲ تا ۳ برابر نیروگاه‌های قدیم دانست و ادامه داد: باتوجه به آنکه ساخت‌و ساز و زیربنای کیش با رشد جمعیت این جزیره نوسازی نشده است، کیش‌وندان با قطعی‌های مکرر در این منطقه روبر هستند.

وی افزود: ما در تلاش هستیم با اجرایی کردن طرح مذکور گام‌هایی را برای برطرف کردن قطعی‌های مکرر برق کیش برداریم و در حال حاضر مسئولان کیش در حال بررسی پیشنهاد ارائه شده از سوی ما هستند.

برق/کیش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر