کد خبر: 236090 A

روزگذشته با حضور اکبر ترکان؛

منطقه ویژه اقتصادی بیرجند سکوی صادراتی خوبی برای کار با افغانستان است و فرصتی است برای اینکه سرمایه گذاری به منظور صادرات صورت گیرد.

فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی بیرجند با حضور اکبر ترکان مشاور رییس جمهور دبیر شواری عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در مرحله نخست این طرح، ۸ واحد صنعتی در زمینه های تولید محصولات نساجی، مواد غذایی، کانی غیر فلزی و فرآورده های هیدوروکربونی و ۵ واحد خدماتی نیز افتتاح شد.

فاز اول منطقه اقتصادی ویژه بیرجند با سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد تومان در زمینی به مساحت ۴۵۰ هکتار ساخته شده است.

اکبر ترکان، دبیر شواری عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در این مراسم گفت: منطقه ویژه اقتصادی بیرجند سکوی صادراتی خوبی برای کار با افغانستان است و فرصتی است برای اینکه سرمایه گذاری به منظور صادرات صورت گیرد.

وی بیان کرد: همه همت خود را برای تکمیل زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی بیرجند در دولت تدبیر و امید به کار خواهیم بست که تا آماده جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و ایجاد اشتغال برای جوانان بیرجند شود.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی بیرجند نیز در این مراسم گفت: منطقه ویژه اقتصادی بیرجند در دو قطعه احداثشده که یک قطعه به وسعت ۷۳۰ هکتار در ۱۲ کیلومتری شهرستان بیرجند در مرکز ثقل محور ترانزیتی چابهار – زاهدان – بیرجند – مشهد – سرخس قرار دارد.

مرتضی صفدری زاده افزود: مراحل تامین و برنامه ریزی زیر ساختها و جذب سرمایه گذار برای مشارکت در رونق منطقه ویژه اقتصادی بیرجند در قطعه نخست این منطقه در حال پیگیری است.

وی بیان کرد: قطعه دوم منطقه ویژه اقتصادی بیرجند در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار در مرز ایران و افغانستان در میل ۷۸ در حال احداثاست و فنس مرزی و گیت مرزبانی دارد.

وی اظهار کرد: موقعیت قطعه دوم منطقه ویژه اقتصادی بیرجند می تواند به تسهیل در عبور و مرور تجار دو کشور بدون هیچ گونه تشریفات کنسولی کمک کند و ورود و خروج اتباع خارجی به داخل و خارج از استان به سادگی انجام گیرد.

افغانستان اکبر ترکان ایجاد اشتغال ایران دولت رییس جمهور سرمایه گذاران سرمایه گذاری مشهد مناطق آزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر