کد خبر: 111843 A

همایش و بینال همسایگان دریای خزر با همکاری فرهنگستان هنر، موسسه فرهنگی هنری صبا، انجمن هنرمندان نقاش آذربایجان و رایزنی فرهنگی ایران در باکو به مدت یک هفته برگزار شد.

ایلنا: همایش و بینال همسایگان دریای خزر با همکاری فرهنگستان هنر، موسسه فرهنگی هنری صبا، انجمن هنرمندان نقاش آذربایجان و رایزنی فرهنگی ایران در باکو به مدت یک هفته برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، این بینال با شرکت کشورهای ترکمنستان، قزاقستان، آذربایجان، جمهوری اسلامی ایران و نیز حضور افتخاری انگلستان در دو بخش نمایشگاه و کنفرانس برگزار شد.

در بخش پژوهشی و علمی، مسعود ناصری، هنرمند و سرپرست هیات اعزامی از ایران، بهنام کامرانی هنرمند و پژوهشگر ایرانی به همراه کارشناسانی از آذربایجان، روسیه، آلمان و انگلیس به ارائه مقالات و مباحثی در خصوص «بینال همسایگان دریای خزر» پرداختند.

در بخش نمایشگاه و ارائه هنری، ۱ ویدئوآرت و چیدمان هنری از بهنام کامرانی، ۶ اثر نقاشی خط از صداقت جباری، ۵ ویدئوآرت از هنرمندان مسکو، چیدمان و نقاشی از هنرمندان قزاقستان، نمایشگاه نقاشی از هنرمندان ترکمنستان به نمایش گذاشته شد. همچنین یک ویدئوآرت و چیدمان هنری از انگلیس ارائه شد.

این بینال در طی روزهای برگزاری خود تصویر تازه‌ای از همسایگان خزر را در آینه هنر ارائه کرد.موسسه فرهنگی هنری صبا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر