کد خبر: 119858 A

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:

باید دانشگاه‌های ما از تجربیات میدانی عکاسان در جهت ارتقای دانش عکاسی استفاده نمایند.

ایلنا: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای هیأت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران، با یادآوری جمله معروف «مطبوعات رکن چهارم دمکراسی هستند»، گفت: عکس در روزنامه‌ها هم باعثافزایش جاذبه‌های تصویری می‌شود و هم سند متن خبر و گزارش خواهد بود.


به گزارش ایلنا رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرو گزارش اعضا از بی‌مهری‌هایی که طی سالهای گذشته در حق روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری شده، گفت: بی‌مهری‌ها و برخوردهای تنبیهی اگر تخصصی نباشد و برخاسته از اختلافات‌سلیقه‌ای باشد، مخلّ امنیت شغلی خواهد بود.
ایشان عکاسی را کاری مهم و نیاز جامعه خواند و گفت: عکاسان لحظات تاریخی و ماندنی را ثبت می‌کنند.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با تأکید بر حرفه‌ای شدن هنر عکاسی و ضرورت توجه به نیازهای علمی عکاسان گفت: باید دانشگاه‌های ما از تجربیات میدانی عکاسان در جهت ارتقای دانش عکاسی استفاده نمایند.
در آغاز این دیدار آقای صادقلو، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی عکاسان، با ارائه گزارشی از آمار، نیاز‌ها و آینده کاری عکاسان گفت: با ۱۳۶ نفر عضو اصلی و ۱۷۰ نفر عضو که بیشتر دانشجویان رشته عکاسی هستند، انجمن صنفی را تأسیس کرده‌ایم.
وی گزارشی از اهداف و برنامه‌های این انجمن ارائه و خواستار مساعدت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای رفع مشکلات این انجمن هنری شد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر