کد خبر: 121376 A

نمایشگاه آثار خوشنویسی و نقاشی‌خط رضا تقی‌پور، جمعه یکم آذرماه با حضور جمعی از هنرمندان در گالری «ترانه‌باران» گشایش می‌یابد.

ایلنا: بازدید از آثار خوشنویسی و نقاشی‌خط رضا تقی‌پور در نمایشگاه انفرادی وی در گالری «ترانه‌باران»، ساعت ۱۶ جمعه اول آذرماه با حضور هنرمندان و فرهیختگان آغار می‌شود. در این نمایشگاه ۲۰ اثر خوشنویسی کتیبه نستعلیق در فرم سیاه‌مشق و ۱۵ اثر نقاشی‌خط با تکنیک آزاد به نمایش درمی‌آید.

به گزارش ایلنا، رضا تقی‌پور، عضو انجمن خوشنویسان ایران و فارغ‌ا‌لتحصیل رشته گرافیک از دانشگاه هنر و معماری تهران است. وی آثار خود را از سال ۱۳۷۹ در چندین نمایشگاه گروهی داخل و خارج از کشور به نمایش گذاشته است؛ طی پنج سال گذشته نیز در ایام ماه مبارک رمضان به برگزاری کارگاه خوشنویسی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اقدام کرده است.

تقی‌پور برگزیده چهارمین جشنواره بین‌المللی بسم الله در سال ۱۳۸۵ است و رتبه دوم بخش دانشگاهی چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در رشته خوشنویسی را در سال ۱۳۸۵ نصیب خود کرده است. ار دیگر عناوین وی می‌توان به کسب رتبه بر‌تر رشته گرافیک شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در سال ۱۳۸۷؛ رتبه اول در رشته طراحی گرافیک بخش دانشگاهی هفدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در سال ۱۳۸۸؛ رتبه گروهی اول در ماراتن طراحی پوس‌تر تهران ۱۳۸۷؛ برگزیده نخبگان دانشجویی تهران در سال تحصیلی ۱۳۸۷-۱۳۸۶؛ عنوان بر‌تر در رشته گرافیک(پوس‌تر) نخستین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی دانشجویان ۱۳۸۸؛ رتبه بر‌تر در رشته پوس‌تر نخستین جشنواره هنرهای تجسمی شهر تهران ۱۳۸۷؛ عنوان شایسته تقدیر در رشته خوشنویسی جشنواره ملی جوان ایرانی ۱۳۸۹؛ عنوان بر‌تر در بخش گرافیک نخستین جشنواره ملی آفرینش ۱۳۸۷ و رتبه دوم نقاشی‌خط در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در سال ۱۳۹۲ اشاره کرد.

این هنرمند خوشنویس درباره آثار ارائه شده در اولین نمایشگاه انفرادی‌اش اظهار کرد: در سیاه‌مشق‌های کتیبه بیشتر درگیر سنت بوده‌ام و با اندکی تلاش برای ایجاد فرم‌های جدید، از سیاه‌مشق‌های دوره قاجار الهام گرفته‌ام؛ درون‌مایه آثار نقاشی‌خط به نمایش درآمده نیر سیاه‌مشق است؛ این آثار در فرم، به اکسپرسیونیسم و در رنگ، به نگارگری مکتب تبریز نزدیک است و تلاش کرده‌ام تا مفهوم‌سازی در خود اثر ایجاد شود و نسبت آن با مفهوم متن قطع شود.

نمایشگاه انفرادی آثار خوشنویسی و نقاشی‌خط رضا تقی‌پور از یکم تا ۷ آذر ماه به مدت ۸ روز در گالری «ترانه‌باران» با مدیریت سیده محبوبه کاظمی دولایی، واقع در خیابان شریعتی، پل رومی به سمت الهیه، خیابان شریفی‌منش، نبش کوچه لادن، پلاک ۲۷ از ساعت ۱۶ الی ۲۰ میزبان هنرمندان و علاقه‌مندان است.

گالری ترانه باران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر