کد خبر: 122742 A

ایوبی:

حجت الله ایوبی با اشاره به خدمات جهان بخش صادقی گفت: صادقی در عین معلولیت زبان هنر را انتخاب کرد و توانست خدمات ارزنده‌ای به کشور ارائه کند و هنر ایرانی را به دنیا شناساند

ایلنا: معاون وزیرارشاد و رئیس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مرحوم جهانبخش صادقی با هنر زنده و ماندگار ماند، گفت: تا هنر هست، شخصیت این هنرمند نیز زنده و ماندگار می‌ماند.

به گزارش ایلنا، حجت الله ایوبی در مراسم نکوداشت مرحوم جهانبخش صادقی(هنرمند فقید عرصه نقاشی) که در سیرجان برگزارشد؛ بابیان این مطلب، افزود: صادقی در عین معلولیت زبان هنر را انتخاب کرد و توانست خدمات ارزنده‌ای به کشور ارائه کند و هنر ایرانی را به دنیا شناساند زیرا ما با زبان هنر با دنیا حرف می‌زنیم و جهان بخش صادقی در این زمینه الگو و نمونه‌ای بود.

ایوبی ادامه داد: مرحوم صادقی از نعمت سلامت کامل جسم بی‌بهره بود اما زود توانست این زبان را انتخاب کند و با جهان به خوبی ارتباط داشته باشد و فرهیخته و جاودانی شود.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: حضور این هنرمند نقاش با وجود معلولیت در بسیاری از کشورهای جهان حاصل توانمندی وی در عرصه هنر در دوران عمر پربرکتش بود.

ایوبی تاکید کرد: مرحوم صادقی شخصیتی صبور و با انگیزه بود که الگوی خوبی برای معلولان و هنرمندان شده است. ˈ

در ادامه این مراسم نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در سخنانی شخصیت هنرمند نقاش صادقی را نماد تلاش و همت با وجود معلولیت ۸۵ درصدی عنوان کرد و افزود: در مدت ۴۰ سال زندگی با معلولیت توانست افتخار ایران اسلامی در جهان شود.

شهباز حسن‌پور اظهار کرد: این معلول با همه مشکلات دوران زندگی خود توانست با توکل بر خدا و احساس توانمندی به گونه‌ای زندگی کند که بیش از هزاران اثر نقاشی را با هنر خارق العاده خلق کند و در عرصه هنر همیشه جاودانه بماند.

فرماندار سیرجان نیز مرحوم صادقی را از افتخارات استان کرمان و سیرجان عنوان کرد و گفت: شخصیت این معلول به همگان یادآور شد که می‌توان با همه مشکلات به کشور و جامعه خدمت کرد و خلق آثار این هنرمند نامی افتخار جامعه بشری است.

محمد علی توحیدی تصریح کرد: سیرجان مفتخر به وجود بزرگانی همچون دکتر طاهره صفار‌زاده بانوی نمونه جهان اسلام و دکتر باستانی پاریزی و جهانبخش صادقی است و حضور گسترده قشرهای مختلف مردم در این آیین قدردانی این مردم از چهره‌های افتخار آفرین در عرصه هنر است.

مرحوم جهانبخش صادقی در سال ۱۳۳۵در روستای گوغر بافت متولد شد و در سال ۱۳۵۱ در شب میلاد امام حسین معلول شد و در شب عاشورای سال ۱۳۹۱ بر اثر عارضه قلبی دعوت حق را لبیک گفت.

وی در دوران معلولیت بیش از دو هزار و ۵۰۰ اثر تابلو نقاشی با دهان خود خلق کرد و در نمایشگاههای متعدد داخلی و خارجی آثار خود را به نمایش گذاشت.

سازمان سینمایی ایوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر