کد خبر: 133730 A

چه کسی و چگونه جایگزین این بزرگان خواهد شد زیرا کسب این جان فشانی‌ها بسیار دشوار است. در میان آنها همتی را سراغ داشتم که در جامعه جوان خودمان کمتر آن را می‌بینیم.

ایلنا: حسین یوسف‌زمانی در بهشت زهرا(س) آرام گرفت.

به گزارش ایلنا، پیکر این آهنگساز و نوازنده ویلن درحالی که روی دوش علاقمندان و دوستانش حمل می‌شد در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شد.

پیکر این هنرمند از مقابل تالار وحدت به سمت بهشت زهرا(س) تشییع شد و علی مرادخانی(معاون امور هنری وزارت ارشاد) هم به نمایندگی از وزارت ارشاد در این مراسم حضور داشت.

محمد سریردر حضور مردمی که در مقابل تالار وحدت اجتماع کرده بودند، گفت: هر بار برای چنین مناسبت‌هایی در این محل حضور پیدا می‌کنم با خودم فکر می‌کنم چه کسی و چگونه جایگزین این بزرگان خواهد شد زیرا کسب این جان فشانی‌ها بسیار دشوار است. در میان آنها همتی را سراغ داشتم که در جامعه جوان خودمان کمتر آن را می‌بینیم.

سریر گفت: نبودن‌ها و از دست دادن‌های عزیزان خیلی سریع اتفاق می‌افتد، قدر این اساتید و کسانی که برای هنر زحمت می‌کشند را بدانیم و باید بینش را در هنرمندان جوان ببینیم ما در آینده واقعا به افرادی این چنینی نیاز داریم چرا که حسین یوسف زمانی ستونی در حوزه هنر بود.

سریر به دوستی خود با یوسف‌زمانی اشاره کرد و گفت: من در دهه‌ی ۳۰ در هنرستان در کنار استاد یوسف زمانی بودم و شاهد تلاش و انگیزه‌های بلند و نگاه او به افق‌های دور بودم.

سپس سیدعباس سجادی، پیام تسلیت استاندار کردستان و فرزندان یوسف‌زمانی(شاهین و رامین یوسف‌زمانی) را قرائت کرد.

قدمعلی سرامی(پژوهشگر موسیقی) نیز گفت: حسین یوسف زمانی در حال حاضر در آرامش است و این در حالی است که زحمات زیادی برای این هنر کشید.

عبدالحسین مختاباد هم گفت: او تنها یک موسیقی‌دان نبود بلکه یک محقق‌، فیلسوف و ادیب محسوب می‌شد.

سپس؛ دختر مرحوم یوسف‌زمانی از شرکت‌کنندگان در این مراسم قدردانی کرد.

ازجمله حاضران در این مراسم؛ شهرام ناظری‌، داریوش پیرنیاکان، هوشگن کامکار، صدیق تعریف‌، ژیوار شیخ‌الاسلامی‌، بهنام ابطهی‌، نصرالله ناصح‌پور‌، فاضل جمشیدی‌ و هادی آرزم‌ بودند.

حسین یوسف‌زمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر