کد خبر: 136465 A

دبیر جشنواره موسیقی فجر:

سال گذشته به دلیل بودجه کمتر جشنواره بخش بانوان و کودک حذف شد اما امسال اصرار زیادی داشتیم که به این بخش‌‌ها دوباره به جشنواره اضافه شوند و خوشبختانه استقبال زیادی هم از این دو بخش شد.

ایلنا: دبیر بیست و نهمین جشنواره بین‌ المللی موسیقی فجر از حضور پررنگ گروه‌های شهرستانی و اقلیت‌های مذهبی و پرنگ شدن موسیقی بانوان در جشنواره امسال خبرداد.

به گزارش ایلنا، حسن ریاحی دبیر جشنواره بیست و نهم، از حضور گروه‌های شهرستانی در این دوره و پیشرفت قابل توجه این گروه‌ها خبر داد. ریاحی در این باره گفت: امسال شاهد حضور پر رنگ گروه‌های شهرستانی در بخش رقابتی جشنواره خواهیم بود. این گروه‌ها در شاخه‌های مختلف در قالب کوارتت‌های موسیقی کلاسیک و یا نوازندگی سازهای موسیقی محلی شرکت کرده‌اند.

دبیر جشنواره بیست و نهم با اشاره به این نکته که جشنواره امسال نسبت به سال گذشته وسیع‌تر برگزار خواهد شد، افزود: سال گذشته به دلیل بودجه کمتر جشنواره بخش بانوان و کودک حذف شد اما امسال اصرار زیادی داشتیم که به این بخش‌‌ها دوباره به جشنواره اضافه شوند و خوشبختانه استقبال زیادی هم از این دو بخش شد.

وی افزود: در بخش بانوان گروه‌های زیادی متقاضی شرکت در جشنواره بودند اما متاسفانه به دلیل محدودیت در سالن نتوانستیم میزبان تمامی گروه‌های بانوان باشیم.

حسن ریاحی از حضور اقلیت‌های مذهبی و اجرای موسیقی این گروه‌ها در جشنواره بیست و نهم نیز خبر داد.

او که حدود چهار سال است با شعار جوان‌گرایی سکان دار جشنواره موسیقی فجر شده است، در این باره گفت: هدف من این است که پس از به پایان رسیدن هر دوره از جشنواره این جوانان‌‌ رها نشوند به ویژه جوانانی که در بخش استعدادهای درخشان شرکت می‌کنند. به همین منظور با بنیاد ملی نخبگان نیز جلساتی داشتیم که بر مبنای آن قرار شده، سایت بنیاد برای نخبگان موسیقی شرکت کننده در جشنواره باز شود تا آن‌ها در این سایت ثبت نام کنند و اگر شرایط لازم را داشته باشند، بنیاد ملی نخبگان از آن‌ها حمایت خواهد کرد.

دبیر جشنواره تاکید کرد: در فکر هستم که ارکس‌تر سمفونیک جوانان را تشکیل بدهیم و بتوانیم این جوانان را حمایت کنیم البته خیلی تمایل دارم که نهادی چون ریاست جمهوری از این ارکس‌تر حمایت کند. باید یک فکری به حال این جوانان شود و نباید آن‌ها را‌‌ رها کنیم. از این جهت تشکیل یک ارکس‌تر سمفونیک ایده خوبی است.

ریاحی درباره تشکیل کانون برگزیدگان فجر نیز توضیح داد: اصرار داشتم که انجمن موسیقی ایران چنین کانونی را تشکیل دهد تا برگزیدگان هر دوره از جشنواره مورد حمایت قرار گیرند و امسال هم قرار است اعضای این کانون در بخش «نسل دیگر» جشنواره بیست و نهم اجرا داشته باشند.

بیست و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر از ۲۴ بهمن تا یکم اسفند به دبیری حسن ریاحی برگزار می‌شود.

جشنواره موسیقی فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر