کد خبر: 137899 A

مدیر کل هنرهای تجسمی:

جشنواره هنرهای تجسمی فجر می‌تواند در سطح ملی نقش بنیادین و فراگیری داشته باشد و بخش بیشتری از پیکره فرهنگی، هنری کشور را در بر گیرد و کیفیت و کمیت در این رویداد در نظر گرفته شود.

ایلنا: جلسه شورای دبیران ششمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با حضور مدیر کل هنرهای تجسمی برگزار شد.
به گزارش ایلنا، مجید ملانوروزی؛ مدیر کل هنرهای تجسمی در این جلسه گفت: جشنواره هنرهای تجسمی فجر می‌تواند در سطح ملی نقش بنیادین و فراگیری داشته باشد و بخش بیشتری از پیکره فرهنگی، هنری کشور را در بر گیرد و کیفیت و کمیت در این رویداد در نظر گرفته شود.
ملانوروزی ادامه داد: جشنواره تجسمی فجر می‌بایست بر اساس سیاست مشخص دنبال شود و حضور هنرمندان شاخص و بزرگان هنرهای تجسمی نیز در این رویداد اهمیت دارد.
مدیر کل هنرهای تجسمی با تاکید بر ارتباط با مجموعه هنرمندان کشور گفت: تلاش می‌کنیم جدایی مرکز هنرهای تجسمی و هنرمندان را از بین ببریم. بنابراین در این مسیر می‌بایست به همه سلیقه‌ها و شیوه‌ها ارج بگذاریم و به حضور هنرمندان پیشکسوت و بزرگان تجسمی بگذاریم، هنرمند احترام ببیند و فضای فعالیت باز شود.
ملانوروزی افزود: کاستی‌های جشنواره هنرهای تجسمی فجر می‌بایست برطرف شود و ما منتقدان را دعوت می‌کنیم تا جشنواره را نقد کنند.
مدیر کل هنرهای تجسمی با تاکید بر دوری از موازی کاری در رویدادهای هنرهای تجسمی گفت: قرار نیست بی‌ینال‌ها و جشنواره‌های تجسمی فجر موازی کاری کنند و ما برای برگزاری بی‌ینال‌ها با نگاه تخصصی و حرفه‌ای برنامه داریم، تقویم بی‌ینال‌ها را به زودی تهیه می‌کنیم تا در زمان مشخص و منظم برگزار شوند و برای تحقق آن به سوی انجمن‌ها دست دوستی دراز می‌کنیم.
ملانوروزی با اشاره به ارتباط و تعامل با نهاد‌ها و مجموعه‌های هنری و شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی افزود: ارتباط با مجموعه‌های هنری و سازمان‌های خصوصی برای حمایت از هنرهای تجسمی و جلوگیری از موازی کاری و تعارض برنامه‌ها ضرورت دارد و ما در این روز‌ها ارتباطی با نهاد‌ها و مجموعه‌های هنری برقرار کرده‌ایم و بعضی از شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی نیز برای حمایت از هنرهای تجسمی و مشارکت در این حوزه آمادگی خود را اعلام کرده‌اند.
سید عباس می‌رهاشمی؛ دبیر کل ششمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در این جلسه با ارائه گزارشی از جشنواره گفت: جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر بر اساس شیوه نامه برگزاری جشنواره برگزار می‌شود و شورای سیاستگذاری نحوه برگزاری جشنواره، بخش‌ها، گرایش‌ها و موضوعات آن را تعیین می‌کند.
می‌رهاشمی در ادامه گفت: جشنواره تجسمی فجر در این چند سال مسیری را طی کرده و به یک ثبات رسیده است و هنرمندان پیشکسوت نیز در این سال‌ها در شورای سیاستگذاری، داوری، دبیری رشته‌ها و بخش‌ها و بخش‌های جنبی جشنواره حضور داشته‌اند.
در ادامه جلسه دبیران رشته‌های مختلف جشنواره گزارش و نظرات و دیدگاههای خود را درباره وضعیت و ضرورت‌های هر یک از بخش‌های جشنواره بیان کردند.
ششمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در بخش‌های ملی(نقاشی، خوشنویسی، نگارگری، مجسمه سازی، سرامیک هنری، بین الملل(پوس‌تر، کاریکاتور، عکاسی و تصویرسازی) و بخش مکمل(فیلم‌های مستند هنرهای تجسمی) ۱۴ بهمن تا چهارم اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

جشنواره تجسمی فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر