کد خبر: 138739 A

آثار علیخانزاده در گنجینه موزه‌ها و مجموعه هاى عمومی نظیر موزه هنرهای معاصر تهران، موزه لس آنجلس(لاکما)، موزه فرجام در دوبی و بنیاد هنری دِوی در هند نگاهداری می‌شود.

ایلنا: گالرى اثر میزبان تازه‌ترین آثار سمیرا علیخانزاده مى‌شود. عصر جمعه(۴ بهمن) هشت اثر از این هنرمند بینارشته‌اى در گالرى اثر رونمایى مى‌شود.

به گزارش ایلنا، «رفتن اما بازماندن» عنوان کنجکاوى برانگیز این نمایشگاه است که نهمین نمایش انفرادى علیخانزاده به شمار مى آید؛ «رفتن اما بازماندن» درباره بى زمانى و بقاى زیبایى ست؛ در این مجموعه، محور تمامى آثار تصویر زنى هجده ساله است که اگر زنده بود «نود و شش» سال مى‌داشت، هر یک از هشت اثر به نمایش درآمده که به روش و زبان دیدارى مستقلى از دیگرى خلق شده، روایتى متفاوت از مفهوم نامیرایى شکوه و جلال و تداوم آن در عین گذر از زمان و مکانى معین است.

ایده «زمان و بازیابى» ازشاخصه هاى آثار این بانوى هنرمند است که به زبانى معاصر و با بهرمندى از مدیوم‌هاى مختلف هنرى آن‌ها را مى‌آفریند؛ نقاشى‌هاى او در واقع کانسپچوال آرت‌هایى هستند که جداى از معناى درونىشان، فرم‌هاى مفهوم برانگیز دارند.

آثار علیخانزاده در گنجینه موزه‌ها و مجموعه هاى عمومی نظیر موزه هنرهای معاصر تهران، موزه لس آنجلس(لاکما)، موزه فرجام در دوبی و بنیاد هنری دِوی در هند نگاهداری می‌شود.

آثار او همچنین در شش سال اخیر در نمایشگاه‌های بین المللی(آرت فر‌ها) ابوظبی آرت، کانتِمپورِری استانبول، آرت مسکو، آرت دوبی، کانتِمپورِری مونیخ، آرت اِسکوپ بازل سوییس، پاریس فوتو و… بسیار مورد توجه قرار گرفت.

سمیرا علیخانزاده که سال ١٣٧٧ فوق لیسانس نقاشى را اخذ نمود از سال ١٣٧٨ نمایشگاههاى انفرادى خود را برپا کرد.

«رفتن اما بازماندن» ساعت چهار بعد از ظهر چهارم بهمن آغاز به کار مى‌کند و تا ٢٣ بهمن ماه در گالرى اثر واقع درخیابان ایرانشهر، رو به روی خانه هنرمندان، شماره ١۶به روى دیوار خواهد بود.

گالرى اثر یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ١١ تا ٢٠ و جمعه‌ها از ساعت ١۶ تا ٢٠ دیدن کنند.

گالری اثر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر