کد خبر: 146299 A

بیش از ۷۰۰ هنرمند اثر خود را در قالب سی دی یا به صورت ایمیل ارسال کردند که بیش از ۶۰۰ اثر از میان آثار برای نمایش در گالری انتخاب شد.

ایلنا: چهارمین نمایشگاه «تابلوهای کوچک» با ارائه آثار بیش از ۲۴۰ هنرمند از روز جمعه ۲ اسفندماه در گالری آریا برپا می‌شود و تا ۲۳ اسفند ماه ادامه دارد.

به گزارش ایلنا؛ این نمایشگاه مانند سه دوره گذشته با هدف جمع‌آوری مجموعه آثاری که ارزش هنری آن‌ها را اندازه اثر تعیین نمی‌کند، بار دیگر در قالب نقاشی و طراحی آثار هنرمندان پیشکسوت و باسابقه‌ را در کنار هنرمندان جوان در معرض دید علاقمندان قرار می‌دهد و آثار بین ۱۰۰ تا ۳۵۰ هزارتومان قیمت گذاری شده‌اند.

به دنبال فراخوان این دوره نمایشگاه تابلوهای کوچک بیش از ۷۰۰ هنرمند اثر خود را در قالب سی دی یا به صورت ایمیل ارسال کردند که بیش از ۶۰۰ اثر از میان آثار برای نمایش در گالری انتخاب شد.

همچنین امسال بر خلاف سه دوره گذشته که نمایشگاه تابلوهای کوچک در کنار حراج برگزار می‌شد به شکلی مستقل برپا خواهد شد. به گفته آریا اقبال، مدیر گالری آریا بخش حراج به شکلی مستقل در سال ۹۳ برپا خواهد شد. آریا اقبال درباره تصمیم جدا کردن بخش حراج از بخش نمایشگاهی گفت: برای اینکه بتوانیم روی بخش حراج جدی‌تر کار کنیم و تنها یک دیوار نمایشگاه را به آن اختصاص ندهیم و تعداد بیشتری اثر در این بخش حضور داشته باشند تصمیم گرفتیم بخش حراج را مفص‌تر در سال ۹۳ برگزار کنیم.

وی درباره تاثیرگذاری برپایی این نمایشگاه‌ها نیز گفت: به گمانم این حرکت آنقدر موثر بوده که امروز تعداد متقاضیان حضور در نمایشگاه تعدا قابل توجهی است. خیلی از هنرمندان به ارائه آثار کوچک علاقه دارند اما تا کنون احساس می‌شد بازاری برای آن وجود ندارد و بسیاری از گالری‌ها هم هنرمندان را به ارائه آثار در ابعاد بزرگ تشویق می‌کردند در حالیکه خلق یک اثر در ابعاد بزرگ باید خصلت ارائه اثر در آن ابعاد را داشته باشد.

اقبال ادامه داد: البته یک انتقادی که شخصا به برخی از همکارانم دارم این است که جدیدا به همین اسم تابلوهای کوچک شروع کرده‌اند به برپایی نمایشگاه که شخصا انتظارم این است که این دوستان کمی خلاقیت به کار ببرند و عینا همین کار را تکرار نکنند؛ هر چند با این اتفاق به نظر می‌رسد این نمایشگاه و حرکتی که ما آغاز کردیم توانسته جای خود را در جامعه هنری باز کند.

در حالیکه در سه دوره گذشته نمایشگاه تابلوهای کوچک، دو دوره آن به نمایش آثار نقاشی و طراحی و تصویرسازی و یک دوره آن به عکس اختصاص داشت قرار است در سال ۹۳ یک دوره را نیز به ارائه آثار مجسمه‌های کوچک اختصاص بدهد.

در دو دوره نمایشگاه تابلوهای کوچک که به ارائه آثار نقاشی اختصاص داشت بیش از ۷۰۰ اثر به فروش رسید.

گالری آریا در خیابان ولیعصر، بالا‌تر از سه‌راه شهید بهشتی، کوی زرین، پلاک ۱۰ واقع است.

گالری آریا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر