کد خبر: 170385 A

۴۰ اثر از پرتره‌های حکمت رحمانی که با تکنیک رنگ روغن در ابعاد کوچک و بزرگ خلق شده بودند از روز گذشته به مدت یک هفته روی دیوارهای گالری پنجره رفت.

نمایشگاه نقاشی‌های حکمت رحمانی در حالی در گالری پنجره آغاز به کار کرد که استقبال از نمایشگاه این هنرمند یاسوجی که نخستین نمایشگاه انفرادی‌اش را برپا می‌کرد، نشان از میل مخاطب به رویارویی با دیدگاه هنرمندان جوان و خوش فکر در عرصه هنرهای تجسمی دارد.

به گزارش ایلنا؛ پرتره‌های حکمت رحمانی «حکایت انسان‌های سرگشته و مسخ شده در افکار موهوم خود» را به نمایش می‌گذارد. چهره‌هایی که حجم تنهایی خود را به دوش می‌کشند و در نگاه خود آینده را انتظار می‌کشند و وفادارانه حامیانشان را می‌جویند.

این نمایشگاه که پس از حضور حکمت رحمانی در نمایشگاه‌های گروهی گالری پنجره در پاییز ۹۲، گروه پازل در دی ماه ۹۲، خانه هنرمندان در اسفندماه ۹۲، نخستین نمایشگاه انفرادی‌اش به حساب می‌آید به خوبی توانست تفکر و تکنیک این نقاش را به نمایش بگذارد.

رحمانی درباره خلق آثارش در این نمایشگاه می‌گوید: من معتقدم مخاطب بنا به ذهنیات و زندگی شخصی‌اش برداشتی از کار‌ها دارد که شاید حتی با تعریف من همخوان نباشد و حتی بتوان بنا به این برداشت‌ها به روان‌شناسی مخاطب دست زد، اما من در این آثار می‌خواستم از آشفتگی انسان معاصر و باری که به دوش می‌کشد بگویم.

او ادامه می‌دهد: من برای پیدا کردن موضوع نیازی نیست خیلی تلاش کنم و کافی است به درون خودم رجوع کنم. تکنیک و سوژه تنها ابزاری است برای ارتباط من با مخاطب. ارتباط آنچه در درون من می‌گذرد با آنچه در درون مخاطب می‌گذرد.

او درباره توجه ویژه‌اش به خلق آثار در ابعاد کوچک نیز می‌گوید: من دوست دارم آثار به خانه مردم برود و طبیعی است ابعاد که کوچک شود قیمت‌ها پایین می‌آید اما در ‌‌‌نهایت معتقدم ابعاد کوچک و بزرگ فرقی ندارد و تنها در مقاطعی چیزی مد می‌شود وگرنه می‌توان ذهنیت خود را به عنوان نقاش روی کاغذ هم پیاده کرد و ارزش هنری داشته باشد.

آثار نمایشگاه انفرادی حکمت رحمانی که به نوعی در برگیرنده روحیات درونی آدمهاست، دارای تنوع رنگ‌آمیزی و فضاسازی هستند. حکمت رحمانی که متولد ۱۳۶۴ است و عنوان نفر بر‌تر بخش ورک شاپ شانزدهیمن جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان را دارد.

این نمایشگاه تا ۹ خردادماه در گالری پنجره دایر است و علاقمندان می‌توانند ساعت ۱۶ تا ۲۰ هر روز از این نمایشگاه واقع در ظفر، خیابان فرید افشار، انتهای کوچه بابک شرقی، بن بست بابک، پلاک ۲۹. طبقه دوم دیدن کنند.

گالری پنجره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر