کد خبر: 174956 A

سیداحمد الصافى و محمدرضا میرفندرسکى شناسنامه‌ى هنرى امضا کردند. در این مراسم همچنین تابلوی خوشنویسان ایرانی به موزه حضرت ابوالفضل(ع) اهدا شد.

مراسم اختتامیه نمایشگاه(مهرگان) با حضور شخصیت‌هاى کشور عراق و تولیت محترم حرمین امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) و هنرمندان شرکت کننده در کربلا برگزار شد.

به گزارش ایلنا؛ دراین مراسم سید احمد صافى تولیت آستان بیان کرد: حضور هنرمندان ایرانى و تاثیر فراوان آثارشان بر مخاطبان بسیار عالى و شگفت انگیز بوده است.

همچنین محمدرضا میرفندرسکى در ادامه از میزبانى بسیار خوب کشور عراق و بخصوص تولیت آستان حضرت سید الشهدا قدردانى کرد و گفت: روند نمایشگاه خیلى بهتر و عالى‌تر از حد انتظار ما رقم خورد و هنرمندان در فضاى ورک شاپ آثار بسیار ارزشمندى را خلق کردند.

میرفندرسکى از وعده‌ى قبلى خود درمورد تهیه‌ى اثر مشترک بین هنرمندان ایران سخن گفت و اضافه کرد: یک اثر فاخر با عنوان یا قمر بنى هاشم(ع) در فضاى خط نقاشى در اندازه‌هاى یک متر و نیم در دو متر و سى با همکارى پنج هنرمند اجرا شد که با تهیه‌ى شناسنامه هنرى و امضاى بنده و تولیت محترم وقت به موزه‌ى حضرت ابوالفضل(ع) تقدیم شد.

سیداحمد الصافى ضمن باارزش خواندن این اثر فاخر، آن را تکریم کرده و بر تابلو بوسه زد.

میرفندرسکى درباره دیدگاه متعالى هنرمندان ایران نیز گفت: ما معتقدیم تعالى هنر و فرهنگ آنگاه تحقق پیدا می‌کند که به خدمت کلام الله و آستان اهل بیت(ع) درآید.

این اثر مشترک توسط مجتبى سبزه، محمدرضا میرفندرسکى، آرزو رزاق نژاد، غلامحسین الطافى و محمدسعید نقاشیان خلق و در موزه‌ى حضرت ابوالفضل(ع) قرار گرفت.

تابلوی خوشنویسان ایرانی به موزه حضرت ابوالفضل(ع) اهدا شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر