کد خبر: 200956 A

در دیدار وزیر امور خارجه فنلاند با شهردار شیراز عنوان شد:

موزه هنرهای زیبای شیراز با بکارگیری طرحی از معمار شهیر فنلاندی «آلوار آلتو» و همکاری معماران برجسته ایرانی و فنلاندی ساخته می‌شود.

در دیدار وزیر امور خارجه فنلاند با شهردار شیراز از ساخت موزه هنرهای زیبای شیراز با بکارگیری طرحی از معمار شهیر فنلاندی «آلوار آلتو» و همکاری معماران برجسته ایرانی و فنلاندی خبر داده شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، وزیر امور خارجه فنلاند بعد از ظهر امروز در این دیدار، گفت: شیراز یکی از بزرگ‌ترین شهرهای فرهنگی و تاریخی جهان است.

«ارکی تیومیویا» افزود: در بازدیدی که از دانشگاه علوم پزشکی و آزمایشگاه سرطان‌شناسی داشتم، پیشرفت‌های ایران در زمینه سلول‌های بنیادی را قابل توجه دیدم.

وی ادامه داد: خیلی خوشحال می‌شویم که دو کشور، ارتباطی فرا‌تر از آنچه امروز هست با یکدیگر داشته باشند.

تیومیویا اضافه کرد: من جنبه‌های متعددی برای همکاری دو کشور ایران و فنلاند در زمینه‌های فرهنگی و آموزشی می‌بینم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از دیگر دلایل سفر ما به شیراز پیگیری بحثاحداثموزه‌های هنرهای معاصر شیراز است؛ بدین سبب که در سال ۱۹۷۰ میلادی موزه هنرهای زیبا در فنلاند راه‌اندازی شد و «آلوار آلتو» مشهور‌ترین معمار فنلاند طرحی برای موزه هنر شیراز داده است و اکنون خوشحال می‌شویم که این اتفاق در شیراز بیفتد.

وزیر خارجه فنلاند تصریح کرد: با توجه به گروه آرشیتکتی که برای این منظور گرد آمده؛ ساخت موزه‌ای خوب در شیراز ممکن است.

تیومیویا با بیان اینکه مشتاق هستیم که مطالعات این پروژه انجام شود، بیان کرد: احداثاین موزه باید به دست مهندسان ایرانی اتفاق بیفتد؛ اما ما می‌توانیم مطالعات آن را در فنلاند انجام دهیم و گروهی از معماران خود را در اختیار ایران قرار دهیم.

ایران جهان دانشگاه علوم پزشکی روابط عمومی شهرداری سرطان سلول های بنیادی موزه وزیر امور خارجه وزیر خارجه هنرهای معاصر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر