کد خبر: 205444 A

مجسمه‌های هنرمند خودآموخته ۹۴ ساله از ۱۸ مهرماه تا ۲۳ در گالری هفتان به نمایش گذاشته می‌شود.

حاضر مشار هنرمندی است که به شکل کاملا خود آموخته و بدون تحصیلات آکادمیک مجسمه‌هایی می‌سازد که نظر بسیاری از منتقدان را جلب می‌کند.

فروزان فرزام(مدیر گالری هفتان) به خبرنگار ایلنا گفت: بنا داریم از ۱۸ مهر لغایت ۲۳ آثار حاضر مشار را در گالری هفتان به نمایش بگذاریم.

او درباره ویژگی‌های مجسمه‌های این هنرمند ۹۴ ساله می‌گوید: این هنرمند خود به خود زندگی پرماجرایی داشته و تمام آثارش به شکل خودجوش به گونه‌ای بیانگر این پیچیدگی طبیعی زندگی اوست.

این گالری‌دار ادامه می‌دهد: حاضر مشار مطالعات زیادی در زمینه شاهنامه دارد و بیشتر چیزهایی که می‌کشد؛ الهام گرفته از طبیعت شمال کشور است و از این دو منظر؛ کاملا آثارش را مجزا می‌کند.

فرزام ضمن اعلام این خبر که حاضر مشار در جنگ جهانی دوم چشمش را از دست داده؛ گفت: زندگی وی بسیار پرماجراست. این هنرمند در ابتدا نجار بوده و بعداز یک تصادف به کما می‌رود سپس فصل جدیدی از زندگی‌اش رقم می‌خورد.

او اظهار کرد: کامبیز درمبخش او را کشف کرده و در مصاحبه‌هایش گفته؛ شاید ویژگی بارز حاضر مشار این باشد که تحصیلات آکادمیک ندارد اما به واقع هنرمند است.

فرزام گفت: در ابتدا حاضر مشار آثارش را در خیابان با قیمت‌های بسیار نازل می‌فروخت اما بعداز کشف شدن؛ حالا طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است.

حاضر مشار گالری هفتان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر