کد خبر: 205457 A

فصلنامه علمی تخصصی سفالینه ازسوی مرکز تحقیقات هنر اسلامی نگاره برای ارتقاء سطح علمی در حوزه مطالعات صنایع دستی و هنرهای سنتی منتشر شده است.

شماره اول دوفصلنامه علمی تخصصی سفالینه منتشر شد.

به گزارش ایلنا؛ در این شماره از نشریه سفالینه مقالاتی چون: شاخص‌های نگاره‌های جلدهای قرآن عصر قاجار، تجلی مفاهیم قرآنی، ذکر و عرفان اسلامی در ساخت و تزیین کاسه‌های دعایی عصر صفوی، مقایسه تطبیقی طرحو رنگ در نقوش فرش‌هابا جلدهای لاکی در دوره قاجار، بررسینقش‌مایه‌ها و ویژگی‌های بصریدرهای چوبی مقبره امامزاده عباس ساری و مسجد جامع افوشته اصفهان از دوره تیموری، تصویرسازی ادبیات حماسی و اسطوره‌ای بر سفالینه‌های اسگرافیاتوبا معرفی نمونه سفالینه‌های مؤسسه موزه‌های بنیاد، بررسی زیبایی‌شناسی و مفهومی کتیبه‌های ظروف برنجی عصر صفوی موزه ویکتوریا و آلبرت لندن)، بررسی و تطبیق نقش‌مایه‌های آثار فلزی مکشوفه از استان گلستان در دورهٔ سلجوقی و مقالات دیگر منتشر شده است.

این دوفصل نامه که تاریخ بهار و تابستان ۱۳۹۳را برخود دارد اخیرا در ۱۰۰۰ نسخه با قیمت ۱۰۰۰۰۰ ریال ازسوی مرکز تحقیقات هنر اسلامی نگاره برای ارتقاء سطح علمی در حوزه مطالعات صنایع دستی و هنرهای سنتی منتشر شده است.

مدیر مسئول و سردبیر این نشریه فرهنگی؛ مهناز شایسته‌فر است و کار‌شناسان و صاحب‌نظران حوزه مطالعات فرهنگ و هنر اسلامی در هیئت تحریریه و گروه نویسندگان این دو فصلنامه حضور دارند.

علاقمندان برای تهیه دو فصلنامه علمی تخصصی سفالینه می‌توانند با مرکز تحقیقات هنر اسلامی نگاره، بخش اشتراک و فروش، شماره تلفکس ۲۴ و۴۴۶۱۸۱۲۱،۲۲ تماس گرفته یا به سایتsofalinehjournal. com و ایمیل sofalinehjpurnal @ mail. com مراجعه کنند.

شماره اول دوفصلنامه علمی تخصصی سفالینه منتشر شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر