کد خبر: 231884 A

«فریاد کهکشان» عنوان نمایشگاهی است که علمداری در آن ۱۹ اثر با تکنیک رنگ روغن روی بوم و گواش و پاستل روی مقوا که به روش کنشی شبیه به نقاشی‌های جکسون پولاک خلق شده‌اند؛ در معرض تماشا گذاشته است.

نمایشگاه نقاشی‌های جواد علمداری عصر جمعه ۲۱ آذر ماه در گالری شکوه برپا می‌شود.

به گزارش ایلنا؛ «فریاد کهکشان» عنوان این نمایشگاه است که علمداری در آن ۱۹ اثر با تکنیک رنگ روغن روی بوم و گواش و پاستل روی مقوا که به روش کنشی شبیه به نقاشی‌های جکسون پولاک خلق شده‌اند به معرض تماشا می‌گذارد.

در این نمایشگاه شاهد تصاویر ذهنی از سیاه چاله‌ها و کهکشان‌ها خواهیم بود که هنرمند به روش کنشی و با الهام از آثار پولاک نقاش آمرکایی بدون دخالت قلمو رنگ را بر روی بوم پرتاب کرده است.

این تابلو‌ها از شکل‌گیری نقطه‌های رنگی بی‌شماری بصورت کنترل شده در کنار یکدیگر که حس فضا، ستاره‌ها و شکل سیاه چاله‌ها را نشان می‌دهند بوجود آمده است.

علمداری براساس مطالعاتی که در حدود شش سال بر روی کهکشان‌ها و سیاه چاله‌ها انجام داده است، رنگ‌هایی را برای آثارش برگزیده که به لحاظ طیف رنگی در فضا وجود داشته‌اند. او در این آثار بیشتر از تونالیته‌های رنگ زرد، آبی و قرمز استفاده کرده است که هر یک معانی خاصی در کهکشان‌ها دارند.

جواد علمداری متولد ۱۳۶۳ است. او تا کنون در چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی در ایران و ترکیه شرکت داشته است، نمایشگاه نقاشی‌های «فریاد کهکشان» دومین نمایشگاه انفرادی او در گالری شکوه محسوب می‌شود.

نمایشگاه نقاشی‌های جواد علمداری تا ۲۶ آذرماه در گالری شکوه واقع در فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، شماره ۱۹ دایر خواهد بود و علاقمندان می‌توانند همه روزه(به جز پنجشنبه‌ها و تعطیلات رسمی) از ساعت ۱۶ الی ۲۰ از این آثار دیدن نمایند.

گالری شکوه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر