کد خبر: 238955 A

آیین بزرگداشت رجبعلی امیری فلاح با حضور علیرضا میرعلینقی؛ رضا مهدوی و فرهود امیرانی در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

آیین بزرگداشت " رجبعلی امیری فلاح " خواننده مقامی با حضور علیرضا میرعلینقی موسیقیدان و پژوهشگر موسیقی، رضا مهدوی موسیقیدان و نوازنده سنتور و فرهود امیرانی موسیقیدان و نوازنده سه‌تار و اهالی موسیقی۱۷ دی ساعت ۲۰ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا؛ علیرضا میرعلینقی، رضا مهدوی و فرهود امیرانی درخصوص رجبعلی امیری فلاح به سخنرانی می‌پردازند. اجرای برخیاز آوازهای استاد توسط محمدرئوف قنبری از شاگردان وی، اجرای آوازدشتی با همراهی سه تارفرهود امیرانی، تمبک حامد حبیب پور وهمچنین اجرای دستگاه سه گاه با همراهی سنتور رضا مهدوی در بخش دوم ازبرنامه های این آیین یک روزه است.

رجبعلی امیری فلاح در سال ۱۲۸۰(دراواخرسلطنت ناصرالدین شاه) در روستای سنگاچین بندرانزلی به دنیا آمد. وی بسیار با استعداد و خوش صدابود و قرآن را با صوت ولحن خوش می‌خواند. وی پس از مرگ پدر و مادر از نوجوانی به کار زراعت و صیادی مشغول شد و کم‌کم خواندن آوازهای بجارکاری، بجارکتامی و اشعار شرفشاهی را ادامه داد و به دعوت استاد ابوالحسن صبا به تهران آمد و با همراهی تار زنده‌یاد فریدون حافظی به آواز و شعرخوانی پرداخت. وی همچنین برنامه‌هایی را در رادیو اجرا و نیز به تربیت هنرجو مبادرت ورزید.

علاقمندان برای حضور در این برنامه می‌توانند به نشانی خیابان شریعتی، بالاتراز پل سیدخندان، خ جلفا فرهنگسرای ارسباران مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۲۰-۲۲۸۷۲۸۱۸ تماس بگیرند.

فرهنگسرای ارسباران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر