کد خبر: 241574 A

آلبوم ۲۵ اتود کارکاسی به نوازندگی شاهین قلی‌زاده در هفته‌های آینده؛ توسط نشر آوای ماد منتشر می‌شود.

آلبوم ۲۵ اتود کارکاسی به نوازندگی شاهین قلی‌زاده منتشر می‌شود.

شاهین قلی‌زاده(نوازنده و مدرس گیتار) در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ از انتشار اولین آلبوم موسیقی خود خبر داد و گفت: این آلبوم شامل ۲۵ اتود از آهنگساز ایتالیایی، ماتئو کارکاسی است که برای گیتار کلاسیک نوشته شده است. کارکاسی یکی از آهنگسازان دوره‌ی کلاسیک و تقریبا همدوره بتهون است.

او ادامه داد: در این آلبوم برای اولین بار، ۲۵ اتود(اپوس ۶۰) کارکاسی بطور کامل اجرا شده که قرار است توسط نشر آوای ماد منتشر شود. نشست رونمایی آلبوم نیز حدود سه هفته‌ی دیگر برگزار می‌شود.

این نوازنده گیتار درباره برنامه‌های فعلی خود گفت: فعلا درکنار تدریس، مشغول تمرینات سولو نیز هستم و برای اجرای برنامه‌ای کوتا در کنسرواتوار موسیقی تهران، آماده می‌شوم. همچنین تمریناتمان با ارکستر گیتار کلاسیک زمان به رهبری فرزاد دانشمند بطور پیوسته ادامه دارد که احتمالا طی چند هفته آینده بار دیگر در تهران و سایر شهرستان‌ها روی صحنه خواهیم رفت.

این مدرس گیتار کلاسیک درباره وضعیت تدریس گیتار در ایران گفت: اغلب متقاضیان کلاس‌های گیتار، به دنبال اجرای قطعات پاپ با گیتار هستند و موسیقی کلاسیک و گیتار کلاسیک، معمولا برایشان ناآشنا و تا حدودی خسته‌کننده است. به ندرت پیدا می‌شود هنرجویی بخواهد بطور هدفمند سبک خاصی را دنبال کند.

او ادامه داد: عمر گیتار کلاسیک در ایران چیزی در حدود نیم قرن است اما این حال تعداد دانشجویان این رشته کم نیست و به نظر می‌رسد این روزها دانشجویان زیادی برای یادگیری و تحصیل در این رشته از خود تمایل نشان می‌دهند. به عقیده من نوازندگی گیتار کلاسیک، نیازمند نگاهی عمیق‌تر به موسیقی و شخصیتی متمایز است تا بتوان با وسواسی خاص، این رشته را دنبال نمود. من شحصا به عنوان یک دانشجوی گیتار کلاسیک در میان دانشجویان این ساز، کمتر با چنین دیدگاه‌هایی برخورد می‌کنم.

شاهین قلی‌زاده از سال ۸۲ فعالیتش را در عرصه نوازندگی موسیقی آغاز کرد و در سال ۸۷ وارد دانشگاه با گرایش نوازندگی گیتار کلاسیک شد. او تاکنون اجراهایی را به صورت تک‌نوازی و گروه‌نوازی داشته که از شاخص‌ترین آنها می‌توان به اجرای موسیقی مدرن جان کیج به رهبری نادر مشایخی، اجرا با ارکستر یارآوا به رهبری مهدی جلالی و ارکستر گیتار کلاسیک زمان به رهبری فرزاد دانشمند اشاره نمود.

ارکستر گیتار کلاسیک زمان شاهین قلی‌زاده کارکاسی نشر آوای ماد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر