کد خبر: 242078 A

کانون معماران و شهرسازان جوان با حضور جمعی از دانشجویان، دانش‌آموختگان و نخبگان حوزه معماری و شهرسازی کشور فعالیت‌های خود را آغاز کرد.

امیرحسین نیکدل(معمار و سرپرست شورای مرکزی کانون معماران و شهرسازان جوان) در نشست افتتاحیه کانون‌های معماران و شهرسازان جوان سراسر کشور، هدف از تشکیل کانون را تلاش برای استفاده از خلاقیت و ابتکار نسل جوان معمار و شهرساز و ضرورت ایجاد انگیزه کار و تلاش در بین آنان دانستند.

به گزارش ایلنا؛ وی خاطرنشان کرد: به‌روز رسانی اطلاعات علمی دانشجویان و دانش آموختگان از طریق برگزاری نشست‌های تخصصی، شرکت در همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی، اطلاع‌رسانی رویدادهای معماری و شهرسازی ایران و جهان، معرفی جوانان معمار و شهرساز به مراکز درخواست‌کننده نیروی انسانی برای اشتغال، اعطای کمک هزینه و بورس تحصیلی و چاپ و نشر آثار علمی و پژوهشی افراد واجد شرایط را از برنامه‌های کانون می‌باشد.

وی همچنین ارتقای سطح علمی و دانش حرفه‌ای دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته‌های معماری و شهرسازی، بستر‌سازی برای بروز توانمندی‌های بالقوه جوانان معمار و شهرساز، شکوفایی خلاقیت آنان و فراهم‌کردن زمینه‌های لازم برای کارآفرینی مبتنی بر دانش، استفاده از نیروهای متخصص در عرصه صنعت و همکاری با شرکت‌های بزرگ صنعتی و تولیدی حوزه معماری و گرایش‌های مرتبط را از دیگر اهداف و برنامه‌های کانون دانست.

نیکدل با بیان اینکه کانون‌های معماران و شهرسازان جوان بستر مناسبی برای ارتباط علمی، فرهنگی جوانان معمار و شهرساز است؛ گفت: مدیران کانون‌ها باید علاوه بر ارائهٔ خدمات علمی، پژوهشی و فرهنگی و هنری به اعضا، نسبت به انعکاس و انتشار فعالیت‌های پژوهش اعضا در قالب چاپ و انتشار مقالات، کتب و راه‌اندازی پایگاه‌های اینترنتی اقدام کنند.

سرپرست کانون معماران و شهرسازان جوان در ادامه افزود: هنرآموزان، دانشجویان و دانش آموختگان جوان رشته‌های معماری، شهرسازی، مرمت و احیای بناهای تاریخی و گرایش‌های وابسته به این رشته‌ها می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی کانون به نشانی www. uia. ir به عضویت کانون درآمده و علاوه بر استفاده از خدمات آموزشی و علمی و پژوهشی کانون، از خدمات رفاهی متنوع و گسترده کانون در سراسر کشور بهره‌مند شوند.

نیکدل از تمام مدیران ارشد و دبیران کل کانون‌های معماران و شهرسازان جوان استان‌ها خواست دست به دست هم داده و با صمیمیت و همدلی بیشتر، در سایه وحدت عملی و در راستای شکوفایی و تعالی معماری و شهرسازی کشور تلاش کنند.

کانون‌های معماران و شهرسازان جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر