کد خبر: 222463 A

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا دبا حضور در غرفه ایلنا مطرح کرد:

سد لار و لتیان که آب شرق تهران را تامین می‌کنند آوردهای مناسبی را نداشتند و بیشتر بارش‌ها به صورت برف بود / طلاع رسانی شفاف و آموزش گروه‌های مرجع در دستور کار وزارت خانه قرار دارد همچنین استفاده از لوازم و ابزاهای کاهنده در آب شرب و کشاورزی باید مورد توجه قرار بگیرد.

مدیرعامل آب و فاضلاب کشور با بیان این مطلب که سد لار و لتیان همچنان با کمبود آب روبرو هستند، گفت: تا زمانی که تنها یک سوم قیمت تمام شده را از مردم دریافت می کنیم نباید انتظار کاهش مصرف داشته باشیم.

حمیدرضا جانباز معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با حضور در غرفه ایلنا در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به مفید بودن بارش‌های اخیر، گفت: باران‌های خوبی از نظر میزان و گستردگی در پاییز داشتیم اما قطعا رفع مشکل نمی‌کند.

وی با بیان این مطلب که بیشترین بارش‌ها در اسفند و فروردین ماه است افزود: در پایان فصل آبی می‌توان نرمال بودن یا نبودن بارش‌ها را ارزیابی کنیم البته تهران کماکان از نظر کمبود آب دارای مشکل است و مجموع مدیریت مصرف در تهران به ۵ درصد کاهش منجر شد در صورتیکه ما پیش بینی ۱۵ تا ۲۰ درصد را می‌کردیم.

مدیرعامل آب و فاضلاب کشور ادامه داد: سد لار و لتیان که آب شرق تهران را تامین می‌کنند آوردهای مناسبی را نداشتند و بیشتر بارش‌ها به صورت برف بود.

جانباز یکی از راه حل‌های فرهنگ سازی مصرف آب را در افزایش تعرفه دانست و تصریح کرد: قیمت تمام شده حدود هزار تومان است در صورتیکه مردم بهای یک سوم آن را و حدود۳۰۰ تومان پرداخت می‌کنند.

وی ادامه داد: اطلاع رسانی شفاف و آموزش گروه‌های مرجع در دستور کار وزارت خانه قرار دارد همچنین استفاده از لوازم و ابزاهای کاهنده در آب شرب و کشاورزی باید مورد توجه قرار بگیرد.

آب و فاضلاب جنگ فرهنگ سازی کشاورزی معاون وزیر نمایشگاه مطبوعات مصرف آب لار لتیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر