کد خبر: 222574 A

/ نمایشگاه مطبوعات - غرفه ایلنا /

اهل فرهنگ دشمن نیستند، منتقدان یک دوره‌اند.

جواد مجابی معتقد است، برخی عوامل نامرئی حدود اختیارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونانش را محدود کرده‌اند.


به گزارش خبرنگار ایلنا، مجابی در که روز گذشته به غرفه خبرگزاری ایلنا در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها آمده بود، در پاسخ به پرسشی مبنی بر وضعیت فعلی ممیزی در وزارت ارشاد گفت: من درباره کتاب‌های خودم می‌توانم بگویم که برخی مجوز گرفته‌‌اند و برخی هم هنوز در وزارت ارشاد بلاتکلیفند. امیدوارم محدودیت‌هایی که برای مقامات تصمیم‌گیرنده در این حوزه وجود دارد، کمتر شود.


وی افزود: وزیر ارشاد و معاونانش برای بازتر شدن فضای ‌حاکم بر مقوله‌های فرهنگی کشور به ویژه در حوزه‌های کتاب و سینما، حسن نیت دارند اما ظاهراً برخی عوامل نامرئی حدود اختیاراتشان را محدود کرده‌اند.


مجابی با بیان این‌که اهل فرهنگ دشمن نیستند و منتقدان یک دوره‌اند، ادامه داد: اهالی قلم، همه جای دنیا برای رسیدن به وضعیت مطلوب، وضعیت حاکم را نقد می‌کنند و شایسته است با آن‌ها مدارا شود. فرهنگ ایرانی هم برپایه مدارا بنیان شده است.


سراینده «پرواز در مه» با انتقاد از برخورد با برخی اهالی فرهنگ در دولت پیشین، اظهار کرد: سال‌های گذشته تعمدی برای حذف برخی نویسندگان و شاعران از عرصه فرهنگ کشور وجود داشت اما چنین اتفاقی نیفتاد. یکی از آرزوهای من ایجاد اتحادیه‌ای برای اهالی قلم است که دربرگیرنده نویسندگان، روزنامه‌نگاران و همه اهالی قلم و فرهنگ باشد.

ممیزی نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها جواد مجابی علی جنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر