کد خبر: 116137 A

مدیر میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم:

با نوسازی، تجهیز و افزایش ۲۰۰ تخت جدید در مجتمع اقامتی تولا شمار تخت های اماکن اقامتی در جزیره قشم به ۴۶۰۰ تخت افزایش یافت.

مدیر میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزادقشم از افزایش ظرفیت تخت‌های اقامتی جزیره قشم به چهار هزار و ۶۰۰ تخت خبر داد.

به گزارش ایلنا، حمید امینی با بیان این مطلب گفت: با نوسازی، تجهیز و افزایش ۲۰۰ تخت جدید در مجتمع اقامتی تولا شمار تخت‌های اماکن اقامتی در جزیره قشم به ۴۶۰۰ تخت افزایش یافت.

وی افزود: مجتمع اقامتی تولا که در سال‌های گذشته به پذیرش مسافران «ویزا چنج» اقدام می‌کرد با سرمایه بخش خصوصی به تازگی بازسازی و تجهیز شد و وارد چرخه خدمات مسافری و پذیرش مسافران جزیره قشم قرار گرفت.

مدیر میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزادقشم خاطرنشان کرد: فاز دیگری از این مجتمع نیز در حال تجهیز و نوسازی است و با پایان یافتن این عملیات در پاییز سال جاری، ۴۰۰ تخت دیگر در این مجتمع آماده بهره برداری خواهد شد.

وی با اشاره به تردد بیش از چهار میلیون مسافر در طول سال در جزیره قشم بیان داشت: این جزیره به دلیل شرایط گردشگری و سفر شمار زیادی از گردشگران به واحد‌های اقامتی جدید در تیپ‌های مختلف نیاز دارد که در این میان ظرفیت‌های محلی و روستایی نیز در خور توجه و اهمیت باشد.

امینی از وجود مهمانخانه در هفت روستای جزیره قشم خبر داد و گفت: هم اکنون بیش از چهل پروژه در نقاط مختلف جزیره ایجاد و برنامه احداثواحدهای اقامتی جدید هم در درجات و ستاره‌های مختلف در مراحل مختلف ساخت در این جزیره هستند.

وی با اشاره به مشکلات اساسی وضعیت اقامت در قشم اظهار داشت: متاسفانه بیشتر واحدهای اقامتی قشم از ابتدا و بنیان به منظور هتل ساخته نشده‌اند و در ادوار مختلف به سبب تقاضای زیاد و حجم بالای مسافر و بنا به ضرورت تعدادی از ساختمان‌های مسکونی با اندکی تغییر به واحدهای اقامتی تبدیل شده‌اند.

مدیر میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزادقشم در پایان نبود هتل بزرگ و مناسب جهت برگزاری رویدادهای بزرگ بین المللی و حتی ملی در قشم را از دیگر مشکلات این جزیره خواند و اظهار امیدواری کرد که با راه اندازی چند هتل بزرگ در دست احداثدر این منطقه، مشکلات اساسی قشم در حوزه اقامتی و برگزاری رویدادهای مهم بین المللی و ملی حل شود.

قشم گردشگری مراکز اقامتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر