کد خبر: 122218 A

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان:

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: ساخت شهر ایده آل با مشارکت همگانی امکان‌پذیر می‌شود.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: ساخت شهر ایده آل با مشارکت همگانی امکان پذیر می‌شود.

به گزارش ایلنا، مهندس فرشید دستوان در مراسم روز شهرساز که با حضور مسوولان و مهندسان در هتل هرمز برگزار شد، افزود: مشارکت همگانی با حضور ملموس شهروندان، شهرداران و مهندسان شهرساز امکان پذیر خواهد بود.

وی با بیان اینکه رویکرد جدید راه و شهرسازی بر شهروند مداری استوار است، افزود: در حوزه طرح توسعه شهری تاکنون فعالیت‌های زیادی صورت گرفته است و آنچه که در حال حاضر باید مورد توجه قرار گیرد مشارکت شهروندان در توسعه شهری است. به گفته وی مشارکت شهروندان می‌تواند در ساختن شهر ایده آل کمک شایانی کند.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان با تاکید بر شهروند مداری در طرح توسعه عمران شهری گفت: جلب مشارکت مردم با آگاهی دادن امکان پذیر خواهد بود. وی گفت: دست اندرکاران شهری باید تلاش کنند با جلب نظر مردم آن‌ها را در ساختن شهری ایده آل مشارکت دهند.

به گفته وی، شهروندان تاکنون در توسعه شهری مشارکت داشته‌اند ولی باید تلاش کرد تا این نقش پررنگ‌تر کرد.

فرشید دستوان همچنین با تاکید بر هماهنگی و هم اندیشی راه و شهرسازی با شهرداران افزود: در طراحی نقشه‌های شهری باید با مدیریت شهری هماهنگ باشیم و اداره کل راه و شهرسازی نیز با همین دید همکاری لازم با شهرداران استان خواهد داشت.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان با بیان اینکه مشارکت راه و شهرسازی و شهرداری طی سال گذشته نتایج خوبی در مرکز استان داشته است، افزود: این مشارکت و حضور راه و شهرسازی در بندرعباس منجر به آزادسازی معابر شهری در بافت فرسوده شد.

وی به ورود اداره کل راه و شهرسازی در آماده سازی زمین‌های شهری اشاره کرد و گفت: این اقدام باعثشده تا شهر از وضعیت بلاتکلیفی خارج شود. به گفته دستوان آماده سازی زمین در شهر بندرعباس و احداثکنارگذر شهید رجایی از تصرف زمین توسط زمین خواران جلوگیری کرده است.

دستوان در ادامه به یکپارچگی توسعه شهری و فرهنگی اشاره کرد و گفت: در تدوین طرح‌های توسعه‌ای شهر باید فرهنگ و تمدن مردمان آن شهر نیز مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان همچنین به برنامه چهارم توسعه اشاره کرد و بیان داشت: در برنامه چهارم، طرح جامع شهری دیده نشده است که امیدواریم در برنامه پنجم توسعه این طرح دیده شود.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان در ادامه بر زیباسازی ورودی شهر‌ها تاکید کرد و گفت: ورودی هر شهر باید هویت آن شهر را به نمایش بگذارد. وی بیان داشت: ساماندهی ورودی شهر‌ها از خواسته دیرینه بوده است که باید در اولویت قرار گیرد.

راه و شهرسازی هرمزگان روز شهرساز دستوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر