کد خبر: 122223 A

معاون عمرانی استاندار هرمزگان گفت: تمامی طرح ها و ایده های شهر باید با بر اساس اصول بومی در شهرهای هرمزگان پیاده سازی شود.

معاون عمرانی استاندار هرمزگان گفت: تمامی طرح‌ها و ایده‌های شهر باید با بر اساس اصول بومی در شهرهای هرمزگان پیاده‌سازی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی رضایی در مراسم روز شهرساز با بیان اینکه شهرسازان باید در طراحی شهر‌ها از اصول بومی استفاده کنند، افزود: البته استفاده از اصول بومی به این معنا نیست که طراحی‌های مطلوبی که در دیگر شهرهای پیاده شده در هرمزگان استفاده نشود بلکه باید در این طراحی‌ها بومی سازی و سازگاری با محیط در آن دیده شود.

وی با بیان اینکه در پیاده سازی اصول شهری در هرمزگان جا برای کار بسیار است و باید تلاش بیشتری شود، تصریح کرد، در اینجا نقش مهندسان شهرساز نمود بیشتری می‌یابد و باید با ارائه ایده‌های مطلوب تلاش کرد تا سیمای خوبی به شهرهای استان دهیم.

رضایی در ادامه به مشکلات پیش روی شهرداری‌ها پرداخت و افزود: هرمزگان دارای ۳۷ شهرداری است که برخی از شهرهای آن جمعیت بسیار کمی دارند اما در زمینه مشکلات مالی درگیر هستند و فشارهای زیادی را تحمل می‌کنند. معاون استاندار هرمزگان گفت: درگیری‌های مالی تا جایی دامن شهرداری‌ها را می‌گیرد که در بعضی مواقع دغدغه اصلی شهرداری تامین حقوق کارمندان آنهاست که این معضل می‌تواند شهرداری‌ها را از مسیر اصلی آن‌ها دور کند.

به گفته وی استفاده از متخصصان در این شرایط می‌تواند از بروز مشکلات مذکور جلوگبری کند.

رضایی با تاکید بر هماهنگی شهرداری‌ها با مجموعه شهرسازی استان گفت: این هماهنگی بسیاری از چالش‌های پیش روی شهرداری را بر طرف می‌کند.

وی با بیان اینکه شهر یک مجموعه پویا است، خاطرنشان کرد: همه توان فکری مسئولان شهرسازی باید در جهت کاستن از بار مشکلات شهر و افزودن بر توسعه مبتنی بر برنامه باشد.

این مسئول اضافه کرد: دراین راستا افق برنامه‌ریزی‌ها باید معطوف به آینده باشد و از اتخاذ تصمیماتی که آینده شهر و شهروندان را با چالش مواجه کند پرهیز شود.

هرمزگان روز شهرساز معاون عمرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر