کد خبر: 127383 A

استاندار هرمزگان در دومین سفر شهرستانی:

استاندار هرمزگان در دومین سفر خود به شهرستان های استان در جزیره ابوموسی گفت: تسهیل تردد ساکنان و گردشگران باید در دستور کار دولت باشد.

استاندار هرمزگان در دومین سفر خود به شهرستان‌های استان در جزیره ابوموسی گفت: تسهیل تردد ساکنان و گردشگران باید در دستور کار دولت باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جاسم جادری در هشتمین نشست شورای اداری شهرستان ابوموسی ابراز کرد: اعتقاد راسخ دارم به جزایر و مناطق دور افتاده کشور هم باید مانند مرکز استان و پایتخت رسیدگی کرد.

وی اضافه کرد: ابوموسی ناموس جمهوری اسلامی ایران است و این جزیره استراتژیک هر روز باید بر عظمت و شکوهش افزوده شود.

مقام عالی دولت تدبیر و امید در هرمزگان با بیان این موضوع که ساکنان ابوموسی در پیشانی‌گاه مملکت قرار دارند خواهان دایر شدن خطوط حمل و نقل دریایی از سواحل شمالی خلیج فارس به شهرستان ابوموسی شد.

جادری با اشاره به مشکلات سکونت اهالی ابوموسی بیان داشت: مشکلات فراروی ساکنان این جزیره با همکاری بین بخشی سازمان‌ها و دوایر دولتی می‌تواند مرتفع شود.

وی ترغیب بخش خصوصی در سرمایه گذاری در بخش‌های زیرساختی نظیر آب، برق، مخابرات، بهداشت را راه حل توسعه ابوموسی دانست و گفت: عمران و آبادانی وظیفه مسوولان و عبادت محسوب می‌شود.

مقام عالی دولت تدبیر و امید در هرمزگان ساکنان ابوموسی را پاسداران خط مقدم صیانت از ثغور مملکت اسلامی عنوان کرد و گفت: اعطای یک سری امتیازات به شهروندان ابوموسی و رفع مشکلاتشان سبب ماندگاری آنان در جزیره می‌شود.

جادری ابوموسی را یکی از جزایر سر‌شناس کشور و جهان قلمداد کرد و گفت: عظمت و اقتدار ایران در سایه صبر و حوصله و تدبیر بر همگان ثابت شده است.

وی اضافه کرد: شکستن حصرهای اقتصادی و رویکرد همسایگان به گفتمان دوجانبه بیانگر حقانیت کشورمان است.

ابوموسی جادری استاندار هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر