کد خبر: 133495 A

گزارش خبرنگار ایلنا از منطقه زلزله زده بستک؛

۲۹ تن از اهالی این منطقه مجروح شدند و متاسفانه یک نفر هم جان خود را از دست داده است. مصدومان این حادثه همگی مورد مداوا قرار گرفتند و مرخص شدند. / تعدادی از منازل ساکنان منطقه بین ۱۰ تا ۶۰ درصد تخریب شده است و در حال حاضر تمام مردم این منطقه منازل خود را ترک کرده‌اند و در محل های امن پناه گرفته اند.

ایلنا: آخرین وضعیت مناطق زلزله زده استان هرمزگان در گفتگو با تعدادی از مسئولان استان هرمزگان تشریح شد.

ارسلان بهاری سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار ایلنا در منطقه زلزله زده بستک ساعت وقوع زلزله ۵/۵ ریشتری بخش جناح در شهرستان بستک را ۶ و ۳۴ دقیقه صبح امروز اعلام کرد و گفت: مرکز این زلزله در ۱۲۵ کیلومتری شهر بستک بوده است.

او درباره آسیب دیدگان این حادثه گفت: ۲۹ تن از اهالی این منطقه مجروح شدند و متاسفانه یک نفر هم جان خود را از دست داده است. مصدومان این حادثه همگی مورد مداوا قرار گرفتند و مرخص شدند. در این حادثه بخش قدیمی بیمارستان بستک تخریب شده، اما حدود ۶۰ درصد از بیمارستان قابل استفاده است.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان ادامه داد: تعدادی از منازل ساکنان منطقه بین ۱۰ تا ۶۰ درصد تخریب شده است و در حال حاضر تمام مردم این منطقه منازل خود را ترک کرده‌اند و در محل های امن پناه گرفته اند.

او از بارش باران به عنوان یکی از مشکلات مردم منطقه نام برد و گفت: برای اسکان مردم در خارج از منازل خود تعدادی چادر در نظر گرفته شده که هم اکنون بخشی از آن ها در منطقه برپا شده و بخش دیگر نیز به زودی برپا می شود. همچنین تعداد ۵ هزار چراغ والور، ۲۰ هزار کنسرو، ۴۰ هزار تخته موکت، ۲ هزار ست بسته بندی شده غذایی و ۱۰ تن برنج برای مردم این منطقه تهیه شده و برای اسکان مردم ۴ مدرسه و ۶ محله در نظر گرفته شده است.

احمد نفیسی مشاور استاندار هرمزگان هم در گفتگو با خبرنگار ایلنا، از حضور نیروهای استانداری در منطقه خبر داد.

حسین خادمی مدیر عامل آب و فاضلاب شهری استان هرمزگان هم از آسیب دیدگی ۶۰ کیلومتر از لوله های آزبستی آب منطقه خبر داد و افزود: خسارت ناشی از زلزله به خطوط آب منطقه حدود ۱۶۲ میلیارد ریال برآورد می شود و این مقدار از لوله ها باید هر چه سریعتر تعویض شوند.

زلزله بستک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر