کد خبر: 186994 A

فرماندار شهرستان قشم:

دولت تدبیر و امید به فعالیت‌های قرآنی ارج می نهد و گسترش و تعمیق فهم قرآنی را در جزیره قشم، زمینه ساز توسعه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی این جزیره می داند.

فرماندار شهرستان قشم گفت: ما هرچه داریم از قرآن است و آموزه‌های این کتاب آسمانی می‌تواند چراغ راه همه فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه باشد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، عزت کمال‌زاده افزود: اگر این آموزه‌ها را بتوانیم از تئوری به عمل تبدیل کنیم و انجام فعالیت‌‌هایمان را با عیار قرآن بسنجیم از ظهور و بروز بسیاری از مشکلات جامعه می‌توانیم جلوگیری کنیم.

به گفته وی حکومت‌های غیرمردمی از معانی عدالت طلبانه، ظلم ستیزانه و انسان دوستانه آیه‌های قرآنی همیشه هراسناک هستند و می‌خواهند کتاب‌های نفیس قرآن تنها تزیین بخش محافل ظلم و جور آن‌ها باشند و مردم با محتوای این کتاب سراسر نور و حکمت بیگانه باشند.

فرماندار شهرستان قشم، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک حکومت مردمی یار و یاور این کتاب آسمانی خواند و گفت: با تغییرات شگرفی که در نوع نگاه حکومت نسبت به قرآن مجید در بعد از انقلاب در ایران پدید آمد، زمینه برای قرائت، حفظ، تفسیر و تعمیق در آیه‌های آسمانی این کتاب مقدس از طرف حکومت کاملا مهیا شد و آموزه‌های نجات بخش آن به زندگی فردی و اجتماعی مردم مسلمان ایران ورود پیدا کرد.

کمال‌زاده در بخش دیگری به حضور قوی و گسترده قرآن کریم در عرصه فعالیت‌های شخصی و اجتماعی مردم جزیره قشم اشاره کرد و با ستایش از فعالان مذهبی شیعه و اهل تسنن این جزیره که در قالب بخش‌های خصوصی و دولتی به فعالیت‌های قرآنی مشغول هستند، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید به این فعالیت‌ها ارج می‌نهد و گسترش و تعمیق فهم قرآنی را در جزیره قشم، زمینه ساز توسعه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی این جزیره می‌داند.

وی برگزاری پنجمین دوره نمایشگاه و جشنواره قرآنی قشم را گامی بلند برای گسترش هرچه بیشتر فرهنگ قرآنی در جزیره قشم ارزیابی کرد و خواستار همکاری همه دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی مستقر در این جزیره با برگزار کنندگان این نمایشگاه و جشنواره قرآنی شد.

پنجمین نمایشگاه و جشنواره قرآنی قشم روزهای چهارم تا چهاردهم مردادماه سال جاری از سوی مدیریت ویژه فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم برگزار می‌شود.

اجتماعی و فرهنگی انقلاب ایران جامعه جمهوری اسلامی ایران دستگاه های دولتی شیعه فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم مسلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر