کد خبر: 208872 A

شامگاه امروز برگزار می‌شود؛

خاطره‌گویی دریانوردان سنتی هرمزگان، اجرای موسیقی ویژه هفته دفاع مقدس و اجرای آیین سنتی رزیف از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

جشن گرامیداشت روز جهانی دریانوردی در غرب هرمزگان با حضور اقشار مختلف دریایی و بندری شامگاه یکشنبه، ششم مهرماه به میزبانی بندر کنگ برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، در این مراسم قرار است از ۲۵ نفر از فعالان و دست‌اندرکاران زمینه‌های مختلف در عرصه دریانوردی هرمزگانی که نقش مؤثری در حفاظت و ایمنی دریانوردی، توسعه اقتصاد و تجارت کشور دارند، تجلیل شود.

در این آیین ویژه که از ساعت ۲۰ روز یکشنبه ششم مهرماه آغاز می‌شود و تا پاسی از شب ادامه خواهد داشت، مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، فرمانده منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه و اعضای شورای شهر بندر کنگ سخنرانی می‌کنند.

خاطره‌گویی دریانوردان سنتی هرمزگان، اجرای موسیقی ویژه هفته دفاع مقدس و اجرای آیین سنتی رزیف از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

جشن رروز جهانی دریانوردی بهانه‌ای است تا خانواده بزرگ دریایی در نقاط مختلف جهان دور یکدیگر گرد آیند و تلاش‌ها و موقعیت‌های به دست آمده را مرور کنند و چشم انداز پیش رو را با بهره‌گیری از تجارب یکدیگر بهتر از گذشته ترسیم کنند.

لازم به ذکر است، این مناسبت برای جامعه دریایی ایران اسلامی که در زمره کشورهای دریایی به شمار می رود، از اهمیت خاصی برخوردار است، به طوری که از یکم تا هفتم هرسال یک هفته کامل با عنوان هفته دریانوردی نامگذاری شده و برنامه‌های مختلفی برگزار می‌شود.

اقتصاد ایران اسلامی تجارت جامعه جهان خانواده دفاع مقدس شورای شهر موسیقی دریانوردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر