کد خبر: 214575 A

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم خبر داد:

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم حجم عملیات کاپوتاژ در این بنادر طی شش ماهه نخست سالجاری را سه میلیون و۸۱۰هزار تن در بخش مواد غیر نفتی و ۹۰هزار و ۷۶تن در بخش مواد نفتی اعلام کرد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم تازه‌ترین آمار و اطلاعات مربوط به عملکرد بنادر تحت مدیریت خود در بخش‌های کالا و مسافر طی شش ماهه نخست سال جاری را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، «سید باقر موسوی» طی نشستی در این رابطه اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری که با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده، تخلیه و بارگیری سه میلیون و ۹۰۰هزارتن کالای نفتی و غیرنفتی در این جزیره به انجام رسید که مقایسه این رقم با مدت زمان مشابه سال گذشته آن نشاگر رشد یک و نیم درصدی است.

رشد قابل توجه در عملیات صادرات و واردات کالا

وی ادامه داد: از این میزان، سهم عملیات مربوط به صادرات و واردات کالا حدود ۲۲۲ هزار تن می‌باشد که در مقایسه با حجم عملیات مدت مشابه سال گذشته، در زمینه صادرات ۹۲درصد و در زمینه واردات ۸۴درصد افزایش داشته است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم حجم عملیات کاپوتاژ در این بنادر طی شش ماهه نخست سالجاری را سه میلیون و۸۱۰هزار تن در بخش مواد غیر نفتی و ۹۰هزار و ۷۶تن در بخش مواد نفتی اعلام کرد.

رشد۲۷۶ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر

وی همچنین از انجام تخلیه و بارگیری ۱۱ هزار و ۲۰۶ TEUکانتینر در شش ماهه نخست جاری در بنادر بهمن و کاوه قشم و رشد ۲۷۶درصدی این عملیات طی مدت یاد شده در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته آن خبر داد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم با اعلام اینکه این جزیره هر ساله پذیرای خیل عظیمی از مسافران دریایی و گردشگران است، گفت: نیمه امسال، حدود ۷ میلیون و ۱۳۷هزار و۷۰۹ نفر - سفر در بنادر قشم به ثبت رسید که در این زمینه قشم در صدر جدول آمار مسافرت‌های دریایی قرار دارد.

وی اضافه کرد: طی همین مدت، جابجایی رقمی بالغ بر ۹۷۰هزار و ۳۹۰ دستگاه خودرو به وسیله شناورهای لندینگ کرافت از طریق بنادر شهید ذاکری، لافت و پهل در جزیره قشم نیز به انجام رسید.

موسوی همچنین از رشد ۵۱ درصدی تردد شناور‌ها در مسیرهای دریایی منتهی به این بنادر این جزیره خبرداد وگفت: طی شش ماهه نخست سال جاری، تردد بیش از۸۹ هزار فروند شناور به جزیره قشم به ثبت رسید که از این میزان، ظرفیت ۱۹۴ فروند شناور دارای بالای یک هزارتن بوده است.

اقتصاد جدول خودرو رشد قشم مسافران واردات میلیون اداره بنادر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر