کد خبر: 214588 A

توجه به روستاها با حساسیت خاصی در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دارد این امر همچنین موجب کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها خواهد شد.

بنیاد مسکن هرمزگان با صدور بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ جلد سند مالکیت در ۳۱ روستا با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک بیش از ۳۳ درصد املاک روستایی را مستند و به سرمایه های غیر منقول روستائیان هویت بخشیده است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، سرپرست بنیاد مسکن شهرستان رودان یکی از مهم‌ترین اهداف بنیاد مسکن را ایجاد روستاهایی آباد، پررونق و تولید محور برشمرده و اظهار داشت: با توجه به اینکه ۶۳ درصد جمعیت شهرستان روستایی هستند توجه به این موضوع ضمن برآورده نمودن نیازهای معیشتی و بومی محلی روستائیان زمینه حفظ سنت ها و آداب و رسوم روستاها را فراهم می آورد.

سعید کمالی ادامه داد: توجه به روستاها با حساسیت خاصی در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دارد این امر همچنین موجب کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: بنیاد مسکن تاکنون با مطالعه طرح هادی ۵۶ روستا و اجرای طرح هادی در ۲۹ روستا سهم بسزایی در توسعه روستاها داشته و با واگذاری بیش از ۲هزار و ۸۶۰ قطعه زمین روستایی ارزان قیمت، امکان توسعه هرچه بهتر روستاها را فراهم کرده است.

سرپرست بنیاد مسکن شهرستان رودان گفت: این بنیاد با صدور بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ جلد سند مالکیت در ۳۱ روستا با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک بیش از ۳۳ درصد املاک روستایی را مستند و به سرمایه های غیر منقول روستائیان هویت بخشیده است.

سعید کمالی در پایان با اشاره به بهسازی بیش از ۳۰ درصد اماکن روستایی این شهرستان در قالب اعطای ۵ هزار و ۸۵۰ فقره تسهیلات مسکن روستایی نقش این بنیاد را در توسعه همگون و متوازن روستاها پراهمیت دانسته و خواستار همراهی هرچه بیشتر مردم و مسئولان با این نهاد مقدس شدند.

آداب و رسوم انقلاب اسلامی زمین سرمایه مسکن مهاجرت شهرستان بنیاد روستاها رودان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر