کد خبر: 222591 A

کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی با حضور هیات تجاری از کشور‌های عراق، روسیه و افغانستان در بندرعباس برگزار شد.

کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی با حضور هیات تجاری از کشور‌های عراق، روسیه و افغانستان در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، شیخ مصطفی عبدالرحمن عبدالله رئیس اتحادیه صادرکنندگان و وارد کنندگان کردستان عراق، امین علیف نماینده دولت داغستان(روسیه) در ایران و محمد حنیف مسعودی عضو اتاق مشترک ایران و افغانستان نمایندگانی بودند که با هیات تجاری خود به بندرعباس سفر کرده بودند.

معاون برنامه ریزی استانداری هرمزگان در این کارگروه با بیان اینکه ۶۰ درصد کالاهای کشور از طریق بندرعباس وارد می‌شود بیان کرد: این بندر دارای ظرفیت‌های عظیمی در بخش حمل و نقل و ترانزیت کالااست که می‌تواند پیوند دهنده تجارت و روابط مستحکم اقتصادی ایران و سایر کشور‌ها باشد.

صالح دریانورد اضافه کرد: در این نشست ما میزبان همسایگانی هستیم که با آن‌ها پیوند دیرینه‌ای داریم که امید است پیوند‌ها و ارتباط‌های اقتصادی مستحکمی بین جمهوری اسلامی ایران با کشورهای عراق، روسیه و افغانستان صورت گیرد و تداوم داشته باشد.

وی هدف از تشکیل این کارگروه را معرفی و شناخت ظرفیت‌های اقتصادی کشورایران و رسیدن به نتیجه برد برد متقابل عنوان کرد.

معاون برنامه ریزی استانداری هرمزگان با بیان اینکه سالانه ۶ تا ۷ تن گندم به ایران وارد می‌شود اظهار داشت: متاسفانه در مبدا یعنی در محل تخلیه بندرشهید رجایی، فاقد سیلو جهت انبار گندم است در این راستا آماده جذب سرمایه گذار برای ساخت سیلو هستیم.

دریانورد از برگزاری کارگروه‌های تخصصی با حضور هیات تجاری خبر داد و افزود: کارگروه حمل و نقل با حضور دستگاه‌های مرتبط و بخش خصوصی، کارگروه کشاورزی با محوریت خرما، میگو و مرکبات، کارگروه صنعت و معدن و همچنین نشستی برای امضا تفاهم نامه بین اتاق بارزگانی کشورهای سرمایه گذار با اتاق بازرگانی بندرعباس تشکیل می‌شود که دستاوردهای خوبی برای تقویت بخش اقتصادی استان پیش بینی می‌شود.

افغانستان بخش حمل و نقل بخش خصوصی تجارت دولت روسیه عراق محمد حنیف مرکبات معاون برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر