کد خبر: 429998 A

با حضور رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور؛

ایلنا: طی آئینی از خدمات ابراهیم ایدنی تجلیل و الله‌مراد عفیفی‌پور به عنوان سکاندار جدید اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان فعالیت خود رسمی را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از بندرعباس، در این مراسم که در سالن همایش‌های ساختمان مرکزی بندر شهید رجایی برگزار شد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، استاندار هرمزگان، اعضای مجمع نمایندگان استان و جمعی از مدیران حمل و نقل و اعضای جامعه دریایی و بندری استان حضور داشتند.

"محمد سعیدنژاد" معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در این مراسم ضمن تشریح مباحث و سیاست‌های کلان سازمان بنادر، به بیان اهمیت استان‌هرمزگان و جایگاه استراتژیک بندر شهید رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران پرداخت.

وی با بیان برخی آمار و ارقام، وضعیت بندر شهید رجایی در دوره قبل و بعد از برجام و رفع تحریم‌ها را تشریح کرد و از برنامه‌های این سازمان در زمینه ایجاد شبکه بنادر برای رونق بخشی به بنادر کوچک به منظور توسعه ترانشیپ، توسعه زیرساخت‌های مسافرت‌های دریایی، واگذاری برخی فعالیت‌های دریایی همچون لایروبی، یدک‌کشی و ... سخن گفت.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین خاطرنشان کرد: این مراسم نخستین جلسه تودیعی محسوب می‌شود که بنده در آن شرکت می‌کنم و همواره معاونان خود را به این جلسات می‌فرستادم اما به دلیل عملکرد مناسب و تکریم از خدمات ایدنی خود شخصاً در این مراسم حضور یافتم. با اصرارهای زیاد بازنشستگی او را سه سال عقب انداختم و از پس از بازنشستگی نیز قول همکاری گرفته‌ام.

وی در پایان ضمن اشاره به وسواس‌های اعضای هیات‌عامل سازمان بنادر برای انتخاب مدیرکل جدید بنادر هرمزگان گفت: آقای عفیفی‌پور در تمامی شاخصه‌های تعیین شده در کمیته فنی بالاترین امتیاز را کسب کرد.

همچنین "جاسم جادری" استاندار هرمزگان در این مراسم از مدیرکل سابق بنادر هرمزگان در زمینه جذب سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های توسعه‌ای به عنوان یکی از مدیران موفق این استان یاد کرد و او را "ایدنی پنجه‌طلایی" لقب داد.

وی "عفیفی پور" مدیرکل جدید بنادر ودریانوردی هرمزگان را نیز به عنوان یکی از نیروهای خدوم و باسابقه در حوزه دریایی توصیف کرد و از او خواست مسیر گذشته را ادامه دهد و کارهای باقی‌مانده را تکمیل کند.

استاندار هرمزگان وظیفه سازمان بنادر را در تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی و توسعه دریامحور بسیار سنگین قلمداد کرد.  

در ادامه این مراسمرییس مجمع نمایندگان استان هرمزگان و رییس کمیته بنادر و صنایع دریایی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ابراهیم ایدنی، وی را چهره‌ای تلاش‌گر و خاک‌خورده در بنادر توصیف کرد که از پایین‌ترین سطوح سازمان مسیر پیشرفت خود را آغاز کرده است.

حسین هاشمی‌تختی افزود: با درخواست‌های زیاد ابراهیم ایدنی برای بازنشستگی، مدیرعامل سازمان بنادر با اکراه با چنین درخواستی موافقت کرد.

وی درباره شرایط انتصاب مدیرکل جدید گفت: مجمع نمایندگان استان در این‌باره دست دولت و سازمان‌بنادر را باز گذاشت و پس از بررسی‌های کارشناسی مسئولان سازمان، ما نیز شایستگی گزینه معرفی‌شده را تایید کردیم.

هاشمی‌تختی در بخش دیگری از سخنانش به تبیین مباحثی پیرامون اقتصاد دریامحور پرداخت و خواستار ایجاد فضای وحدت و مودت در استان و سخن گفتن مسئولان با همدیگر با زبان تکریم و احترام متقابل شد.

در بخش دیگری از این مراسم ابراهیم ایدنی به بیان گزارشی مفصل در 5 محور درباره عملکرد و دستاوردهای ۳۰ ماهه خود در زمان تصدی مدیریت بنادر ودریانوردی هرمزگان پرداخت.

وی ضمن تقدیر و تشکر از حمایت‌های مدیرعامل، اعضای هیات عامل سازمان بنادر، استاندار و نمایندگان مجلس، درباره معرفی مدیرکل جدید اظهار داشت: عفیفی‌پور شخصیتی با تجارب دریایی، متخصص و دلسوز است که به‌دلیل تسلط و شناخت کامل نسبت به حوزه بندری و دریایی، تفکری توسعه‌گرا دارد.

ایدنی ابراز امیدواری کرد که مدیرکل جدید بتواند جایگاه بندر شهید رجایی را در چارچوب طرح جامع بنادر بازرگانی کشور ارتقاء دهد.

همچنین در پایان الله‌مراد عفیفی‌پور، مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی هرمزگان در سخنانی ضمن تشریح وضعیت بنادر و سواحل کشور و عضویت ایران در ۲۷ کنوانسیون و پروتکل دریایی، به تشریح جایگاه مهم هرمزگان در حوزه صنعت حمل و نقل دریایی پرداخت.

 عفیفی‌پور خواستار تداوم حمایت‌های استاندار و نمایندگان مجلس از مجموعه بنادر هرمزگان شد و گفت: تلاش می‌کنم امانت‌دار خوبی در پذیرش این مسئولیت باشم.

به گزارش ایلنا، در پایان این مراسم که با حضور "محمد سعیدنژاد" معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، "جاسم جادری" استاندار هرمزگان، "حسین هاشمی تختی" رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان و "احمد مرادی" نماینده مردم بندرعباس در خانه‌ملت برگزار شده بود، حکم انتصاب "الله‌مراد عفیفی‌پور" به عنوان مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان به وی ابلاغ شد.

سعید نژاد سازمان بنادر و دریانوردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر