کد خبر: 448152 A

مدیر آموزش وپرورش قشم خبرداد:

مدیر آموزش وپرورش قشم از حضور بیش از 1600 دانش آموز قشمی در چهار رشته والیبال، بدمینتون و فوتسال در مرحله اول مسابقات مدارس قشم خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قشم، بهرام پوراشرف، سلامت جسمی دانش‌آموزان و ایجاد نشاط در مدارس را مهم عنوان کرد و افزود: اگر به دنبال جامعه ای سالم، شاداب و بدور از بیماری های روحی و افسردگی هستیم، خاستگاه آن جدی گرفتن ورزش در مدارس است.

وی با بیان اینکه مسابقات دوره اول در سه رشته والیبال و بدمینتون مدارس دختر و پسر و همچنین مسابقات فوتبال پسران برگزار شده است، اضافه کرد: در سال تحصیلی جاری و با پیگیری حوزه معاونت پرورشی و تربیت بدنی، بیش از یک هزار و 600 دانش‌آموز در دوره اول مسابقات دانش‌آموزی مدارس در هر سه مقطع حضور داشته اند.

مدیر آموزش و پرورش قشم خاطر نشان کرد: دوره دوم مسابقات ورزشی مدرسه قهرمان در 30 دی با برگزاری مسابقات شنای دختران در هر سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم آغاز می گردد و در همین راستا، مسابقات شنای مدارس پسر شهرستان قشم از هفت بهمن ماه شروع خواهد شد.

پو اشرف از برگزاری مسابقات هندبال و بسکتبال این جزیره در بهمن ماه سال جاری خبر داد و افزود: مسابقات هندبال مدارس پسرانه مقاطع ابتدایی و متوسطه دوره اول شهرستان قشم از دوم بهمن ماه 95 آغاز خواهد شد.

وی گفت: مسابقات بسکتبال دختران مدارس قشم از نهم بهمن ماه آغاز و به مدت پنج روز ادامه خواهد یافت و مدارس قهرمان به عنوان نماینده جزیره قشم به مسابقات مرحله استانی اعزام می شود.

مدیر آموزش و پرورش قشم با اشاره به ارتقاء داوری و توانمندسازی بیشتر معلمان تربیت بدنی آموزش وپرورش قشم، خاطرنشان کرد: یک دوره ضمن خدمت رشته هندبال در تاریخ 29 دی ماه و کارگاه داوری مسابقات بسکتبال در سوم بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد. 

پور اشرف در پایان یادآور شد: مسابقات آمادگی جسمانی خانم های فرهنگی و مسابقات ورزشی دیگر در دهه فجر با هدف ترویج فرهنگ ورزش همگانی و بهبود و ارتقاء سلامت معلمان برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان برای آگاهی از چگونگی ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به حوزه تربیت بدنی آموزش وپرورش قشم مراجعه کنند.

خبرنگار: میثم میرزاده

بهرام پور اشرف آموزش و پرورش قشم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر