کد خبر: 453671 A

فرماندار خبرداد:

فرماندار قشم گفت: در دهه فجر امسال با حضور معاونت عمرانی استانداری بیش از 50 پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۷۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قشم، علیرضا نصری در نشستی با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار داشت: در دهه فجر امسال با حضور معاونت عمرانی استانداری بیش از  50 پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۷۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

وی میزان اعتبار بهره‌برداری از پروژه‌های سال گذشته را 380 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: میزان اعتبار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد چهار و نیم برابری روبرو بوده است.

فرماندار شهرستان قشم بهره‌برداری از فاز نخست گازرسانی به شهر قشم، مسکن مهر طولا و آب رسانی به 8 روستا را از شاخص‌ترین پروژه‌های دهه فجر دانست و افزود: فاز اول گازرسانی به محلات قشم با اعتباری بالغ بر 85 میلیارد ریال به صورت نمادین از مسجدالنبی(ص) قشم و شهرک سام و زال آغاز خواهد شد و فازهای دیگر نیز به مرور به بهره برداری خواهند رسید.

نصری به بهره برداری از مسکن‌مهر طولا اشاره کرد و افزود: در دهه فجر امسال  از مجموع حدود 2 هزار واحد مسکن مهر، 352 واحد تکمیل و آماده تحویل به صاحبانشان شده است.

وی با انتقاد از جانمایی بد مسکن‌مهر طولا افزود: در بحث مسکن‌مهر دولت با صرف هزینه‌ای بالغ بر 500 میلیارد ریال در حوزه آب و برق و فاضلاب، خود را مکلف به رفع مشکل این پروژه کرده است.

فرماندار شهرستان قشم از بهره‌برداری از پروژه آب‌رسانی به 8 روستا در دهه‌فجر امسال خبر داد و اظهار داشت: روستاهای جیجیان، زیرانک، مِسن، شیب‌دراز، دیرستان، تنبان، دهخدا و شهرک پرواز در دهه فجر امسال از نعمت آب‌شرب سالم برخوردار خواهند شد.

وی اضافه کرد: شاخص آب‌رسانی به روستاها در شهرستان قشم پیش از دولت تدبیر و امید صفر بوده که این شاخص با بهره‌برداری از این پروژه آب‌رسانی به بیش از 60 درصد خواهد رسید و به‌زودی جشن آب‌رسانی به تمامی روستاهای شهرستان را برگزار خواهیم کرد.

رئیس شورای تامین شهرستان قشم افزایش خدمت‌رسانی در حوزه بهداشت و درمان در راستای طرح تحول سلامت را از دیگر برنامه‌های دولت در قشم عنوان کرد و افزود: برای رفع دغدغه مردم در روستاها به‌دنبال   شبانه روزی کردن درمانگاه‌های درگهان، طبل و سوزا هستیم.

وی ادامه داد: همچنین برای احداث درمانگاه جدید در روستای طولا که از اساسی‌ترین نیازهای مردم این روستا نیز هست در حال اخذ زمین و مجوزهای لازم هستیم.

فرماندار قشم همچنین از افتتاح اولین جایگاه سوخت CNG در جزیره قشم خبر داد و گفت: اولین جایگاه CNG  شهرستان قشم با اعتبار 50 میلیارد ریال در شهر درگهان به بهره برداری خواهد رسید.

علیرضا نصری به کمبود سرانه فضای ورزشی در شهرستان قشم اشاره کرد و گفت: با افتتاح پروژه استخر ورزشی شهر قشم تا پایان سال‌جاری و همچنین اخذ 10  مجوز برای احداث سالن چند منظوره ورزشی در روستای پر جمعیت و همچنین بهره‌برداری از زمین چمن شهر سوزا تا حدود زیادی این مشکل در حال برطرف شدن است.

فرماندار قشم همچنین با اشاره به سفر معاون برنامه و بودجه رئیس‌جمهور به شهرستان قشم و بازدید از جزایر هرمز و لارک اظهار داشت: نگاه دولت به نقاط محروم و جزایر نگاهی ویژه و عملیاتی و از جنس اقدام و عمل است و در سفر اخیر دکتر نوبخت نیز تصمیمات خوبی برای توسعه و پیشرفت جزایر هرمز و لارک گرفته شد.

خبرنگار: میثم میرزاده

منطقه آزاد قشم علیرضا نصری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر