کد خبر: 462848 A

استاندار هرمزگان:

استاندار هرمزگان گفت: برای توسعه جزایر حضور بنیادهای حکومتی نظیر بنیاد مستضعفان و بنیاد برکت کنار دولت ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قشم، جاسم جادری در جمع خبرنگاران گفت: سفر ریاست بنیاد مستضعفان به جزایر تابعه قشم که حدود یک ماه قبل قطعی شده بود با هدف بازدید میدانی وی از وضعیت جزایر و توسعه آنها و بهره بردن از ظرفیت بنیاد مستضعفان بوده است.

وی افزود: در این سفر سعیدی‌کیا همراه معاونان خود از جزایر هنگام و لارک بازدید کردند و ضمن بررسی میدانی موضوعات مورد نظر در توسعه جزایر، مقرر شد با همکاری استانداری اقدامات موثری صورت گیرد.

استاندار هرمزگان حضور بنیادهای حکومتی نظیر بنیاد مستضعفان و بنیاد برکت را برای توسعه و عمران جزایر ضروری عنوان کرد و افزود: بحث توسعه و عمران جزایر سال‌هاست که در دستور کار دولت‌ها قرار دارد اما با توجه به گستردگی جزایر و نیازهای متعدد آنها و مشکلات نقدینگی دولت، نیاز است بنیادهای حکومتی نیز به بحث جزایر ورود کرده و در این راستا کمک رسان دولت شوند.

وی از امضای تفاهمنامه میان استانداری هرمزگان و بنیاد برکت برای توسعه جزیره هرمز خبر داد و افزود: این امکان وجود دارد که تفاهم نامه دیگری با بنیاد مستضعفان برای اجرایی کردن پروژه های مورد نظر در جزایر هنگام و لارک به امضا برسانیم.

جادری توسعه گردشگری، ایجاد اسکله مسافربری و لای روبی حوضچه ها و موج شکن ها در جزایر هنگام و لارک و توانمند سازی مردم بومی را از اهداف مورد نظر و مورد بررسی  در این سفر عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد با همکاری بنیاد مستضعفان گام های موثری در جهت توسعه این جزایر برداشته شود.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: در جزایر هنگام و لارک بحث سرمایه گذاری در زمینه تولید ماهی در قفس که بازده اقتصادی مناسبی دارد مطرح است ضمن آنکه معدن سنگ آهک هنگام نیز در دست بررسی های کارشناسانه قرار خواهد گرفت.

جاسم جادری همچنین از تمایل بنیاد مستضعفان برای ارائه تسهیلات و تقویت بنیه مالی مردم بومی جزایر هنگام و لارک از طریق ایجاد شرایط سرمایه‌گذاری مشترک خبر داد و اظهار امیدواری کرد با همکاری بنیاد مستضعفان گام های موثری برای محرومیت زدایی از منطقه برداشته شود.

به گزارش ایلنا، صبح امروز(چهارشنبه) محمد سعیدی‌کیا همراه معاونان خود و استاندار هرمزگان در سفری یک روزه از جزایر هنگام و لارک بازدید و از نزدیک در جریان محرومیت‌ها و مشکلات مردم منطقه و همچنین ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های غنی این جزایر قرار گرفتند.

خبرنگار: میثم میرزاده

محمد سعیدی کیا جاسم جادری بنیاد مستضعفان جزیره قشم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر