کد خبر: 468646 A

جاسم جادری خبرداد:

استاندار هرمزگان گفت:مانور آمادگی دستگاه های اجرایی استان برای تعطیلات نوروز، روز 25 اسفند برگزار می شود و همه باید تلاش کنند تا گردشگران نوروزی خاطره خوشی از سفر به هرمزگان داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندرعباس، جاسم جادری در چهارمین نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان هرمزگان با اشاره به در پیش بودن تعطیلات سال نو و مسافرت های نوروزی، عنوان کرد: باید با اجرای مصوبات این ستاد تلاش کنیم در تعطیلات نوروز مشکلی نداشته باشیم.

وی ادامه داد: مانور آمادگی دستگاه های اجرایی استان برای تعطیلات نوروز، روز 25 اسفند برگزار می شود و همه باید تلاش کنند تا گردشگران نوروزی خاطره خوشی از سفر به هرمزگان داشته باشند.

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم کنترل و عدم افزایش قیمت ها در ایام نوروز، افزود: اقداماتی همچون رفع مشکل کمبود پارکینگ و تامین ماشین آلات امدادی و استقرار در جاده های استان، پوشش مخابراتی و نصب تابلوهای تعیین مسیر در مبادی ورودی و خروجی شهرها برای این ایام باید صورت گیرد.

جادری تصریح کرد: اطلاعات و راهنمایی هایی که به مسافران برای نوروز ارائه می شود باید یکسان باشد و مبنا برای اطلاعات مسافرت و گردشگری، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

وی تامین امنیت مسافران نوروزی را بسیار مهم دانست و بیان داشت: در این راستا نیاز است روشنایی معابر و محل های اسکان مسافران تامین شود.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: در زمینه ذخیره سازی ارزاق برای نوروز نگرانی نداریم و همه فرمانداری ها و شهرداری ها و سازمان های امدادرسان برای این ایام باید آمادگی کامل را داشته باشند.

جادری با بیان اینکه سیستم های ایمنی و اطفاء حریق در مراکز تجاری و اقامتی باید مستقر باشد، اظهار داشت: بالگرد امداد و نجات نیز در تمامی تعطیلات نوروز در هرمزگان مستقر خواهد بود.

وی گفت: در زمینه ساماندهی و زیباسازی شهرها هم شهرداری ها باید اقدامات لازم را انجام دهند.

شهرهای برتر گردشکری در نوروز 96 انتخاب می شوند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان نیز در این نشست بیان داشت: هرمزگان هرساله پذیرای تعداد بسیاری از گردشگران است و نیاز است با آمادگی مناسبی پروژه های عظیم سفرهای نوروزی را مدیریت کنیم.

محسن ضیایی افزود: در سال های اخیر براساس ارزیابی های صورت گرفته هرمزگان توانسته رتبه های خوبی در خدمات رسانی به مسافران نوروزی کسب کند.

وی ادامه داد: کمیته های دوازده گانه برای نوروز 96 در ستاد خدمات سفر هرمزگان تشکیل شده و در جلسات گذشته این ستاد 25 مصوبه برای نوروز 96 داشته ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان تصریح کرد: همچنین براساس دستورالعمل ابلاغی شهرهای برتر گردشگری در کشور در نوروز 96 انتخاب می شوند که در هرمزگان نیز دو شهر برتر انتخاب و معرفی می شوند.

 

جاسم جادری استان هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر