کد خبر: 164380 A

در مراسم افتتاحیه جشنواره قرآنی «سعی»؛

کارگران می‌توانند با توکل به قرآن به بسیاری از مشکلات خود غلبه کنند / تلاوت قرآن و عمل به آموزه‌های ان از آن جهت ارزشمند است که روح انسان بویژه کارگرانی که در مشاغل سخت فعالیت دارند می‌تواند آرام بگیرد.

دبیر کل خانه کارگر در مراسم افتتاحیه جشنواره قرانی «سعی» گفت: تلاوت کلام خدا باعثسیقل وروح وجان می‌شود.

«علیرضا محجوب» در این مراسم ضمن تبریک ایام هفته کارگر، گفت: تلاوت قرآن و عمل به آموزه‌های ان از آن جهت ارزشمند است که روح انسان بویژه کارگرانی که در مشاغل سخت فعالیت دارند می‌تواند آرام بگیرد.

او افزود: قرآن خواندن وتوجه به مفاهیم ان اساس رفع بدیهاست و وقتی که روح و ذهن ما از از فعالیت روزانه خسته است تلاوت قران می‌تواند به روح و جان را سیقل دهد.

او با بیان اینکه تلاوت قرآن تاثیر زیادی در سلامت کارگران دارد اظهار داشت: کارگران می‌توانند با توکل به قرآن به بسیاری از مشکلات خود غلبه کنند.

او گفت: تلاوت کلام خدا روح و جان را صیقل می دهد اما منظور از تلاوت در این جا، قرائت سطحى و خالى از تفکر و اندیشه نیست، بلکه خواندنى است که سرچشمه فکر و اندیشه و در نتیجه عمل صالح باشد.

وی ادامه داد: کلام خدا زیبا‌ترین کلام اس وتلاوت قرآن به زیبایی ان می‌افزاید.

محجوب دربخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه کارگران نباید تلائت قرآن را فرآموش کنند، تاکید کرد: تلاوت قرآن فرصت بسیار ارزشمندی است برای انس بیشتربا قرآن مجید و بهره‌مندی از دستورات الهی تا بااین کتاب مقدس آشنا شوند و باید همگان بویژه کارگران باید از این معنویت ‌‌نهایت بهره را ببرند.
.

هفته کارگر 93 دبیر اجرایی خانه کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر