کد خبر: 105936 A

در چهارماهه نخست سال جاری؛

بیش از ۴۵۰ دوره مهارتی تا پایان چهارماهه نخست سال جاری در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان اجرا شده است.

ایلنا: علیرضا مهرابی گفت: تعداد ۴۵۴ دوره مهارتی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان تا پایان چهار ماهه نخست سال جاری برگزار شده است.

به گزارش ایلنا از همدان مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان اظهار داشت: در این دوره‌ها، یک میلیون و ۳۳۵ هزار و ۱۳۲ نفر - ساعت آموزش مهارتی در بخش‌های مختلف به صورت رایگان ارائه شده است.

مهرابی ادامه داد: بخش دولتی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در مراکز ثابت، پادگان، زندان، جوار دانشگاه‌ها، در قالب تیم‌های سیار شهری و روستائی و نیز در قالب نظام استادشاگردی آموزش‌های مهارتی را ارائه می‌دهد.

وی افزود: در مراکز ثابت سطح استان بیش از ۹۱۳ هزار نفر - ساعت و در مناطق روستائی بیش از ۷۲ هزار نفر - ساعت آموزش مهارتی در این مدت ارائه شده است.

مهرابی ادامه داد: همچنین در مراکز جوار دانشگاهی بیش از ۳۵ هزار نفر - ساعت، در پادگان‌ها نزدیک به ۴۰ هزار نفر - ساعت و در صنایع و بنگاه‌های اقتصادی نزدیک به ۳۲ هزار نفر - ساعت از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در خصوص تفکیک جنسیتی آموزش‌ها بیان داشت: در مجموع در چهارماهه نخست سال نزدیک به ۴۰درصد مهارت آموختگان را بانوان و ۶۰درصد را آقایان تشکیل می‌دادند.

استان همدان زندان فنی و حرفه ای آموزش ساعت مراکز همدان جاری مهارتی چهارماهه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر