کد خبر: 109725 A

مهمترین بخش هنر نمایشی جذابیت کار، زیبا شناسی اثر، ساختار و ارائه یک اثر هنری است.

ایلنا: کار‌شناس مسئول هنرهای نمایشی استان همدان از فعالیت ۵۰۰ هنرمند در عرصه تئا‌تر در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، حسین صفی اظهار کرد: در حال حاضر هنر تئا‌تر استان همدان یکی از هنرهای پر مخاطب است.

وی با بیان اینکه طبق آماری که از گروه‌های تئا‌تر استان موجود است، بیش از ۵۰۰ نفر در سنین مختلف در عرصه هنر در تئا‌تر استان فعالیت دارند، عنوان کرد: در بخش بیمه هنرمندان استان می‌توان گفت که بیشترین بیمه نیز مربوط به افراد عرصه تئا‌تر است.

وی افزود: اگر هر گروه نمایشی هفت اجرای عمومی داشته باشد طبق آیین نامه می‌تواند با مراجعه به اداره فرهنگ و ارشاد استان همدان برای تشکیل پرونده اقدام کند.

وی هنرمندان تئا‌تر استان همدان را افرادی عاشق هنر، بی‌ادعا و صادق برشمرد و گفت: این رمز موفقیت در بین هنرمندان تئا‌تر استان همدان بوده است.

صفی همچنین به حمایت‌های اداره فرهنگ و ارشاد در بخش نمایشی اشاره کرد و افزود: این حمایت‌ها در دو بخش بخش سخت افزاری و مادی است.

وی بیان کرد: حمایت‌های بخش سخت افزاری تجهیز سالن‌ها به بهترین امکانات است که استان همدان از نظر سالن‌های تئا‌تر بسیار مجهز است.

کار‌شناس، مسئول هنرهای نمایشی استان همدان افزود: همچنین حمایت‌های بخش مادی در سالهای گذشته همه نمایش‌هایی دارای پروانه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲۸ نمایش در استان همدان پروانه دریافت کردند که بعد از اجرا از سوی مرکز هنری و نمایشی تهران نیز مورد حمایت قرار می‌گیرند.

آیین نامه اداره فرهنگ و ارشاد استان همدان تئاتر عرصه نمایشی هنر فعال همدان تئا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر