کد خبر: 109820 A

با توجه به نیازهای فرهنگی اجتماعی مورد نظر استان‌ها، تنها راه ترقی هنر تئاتر، داشتن اجراهای مستمر است.

ایلنا: مریم کاظمی اظهار کرد: در داوری کارهای کودک و نوجوان بنده به همراه چهار داور دیگر فیلم اجراهای کودک و نوجوان را بازبینی و ارزیابی کردیم. وی تصریح کرد: معیار داوری نمایش‌ها متن یا موضوع نمایش، چگونگی پرداخت موضوع برای مخاطبان نمایش، استفاده از موسیقی، طراحی صحنه و لباس، بازیگری، کارگردانی، جذابیت بصری اجرایی، کاربرد همه این عناصر در ترکیب و بافت نمایش و همینطور تنوع، مورد توجه قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، عضو هیئت انتخاب بخش مسابقه نمایش کودک یادآور شد: انتخاب نهایی آثار نمایشی حاصل رأی اکثریت افراد بوده است.

وی با تأکید بر اینکه کار مستمر و اجراهای پیگیر و ادامه دار در هر استان مد نظر قرار دارد، بیان کرد: با توجه به نیازهای فرهنگی اجتماعی مورد نظر استان، تنها راه ترقی هنر تئاتر، داشتن اجراهای مستمر است.

وی با بیان اینکه شعارهای جشنواره بر اساس شرایط موجود و امکانات بالقوه خلق می‌شوند، یادآور شد: اگر جشنواره یا اتاق فکر اجرایی آن تصمیم بر استفاده از شعار «تئاتر و خانواده» دارند، باید قبل از فراخوان جشنواره شعارها اعلام شود تا نمایش‌ها نیز بر این اساس ارزیابی شود.

این عضو هیئت انتخاب آثار نمایش کودک اظهار کرد: اگر قرار است از یک شعار در جشنواره بهره‌مند شد، باید ارزیابی و تحقیق همه جانبه‌ای از نمایش‌هایی که در طول یکسال و نیم گذشته اجرا شده، داشته باشند که برآیند آن، این شعار باشد.

وی با بیان اینکه تئاتر نباید برای تفریح وارد مدارس شود، اذعان کرد: تئاتر باید به عنوان یک واحد درسی وارد مدارس شود.

کاظمی خاطرنشان کرد: اگر روزی تئاتر به صورت ساختاری وارد مدارس شد، می‌توانیم امیدوار باشیم که بیست و پنج سال بعد از کار فراگیر و درست؛ شاهد رشد و نهادینه‌سازی فرهنگ باشیم.

بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان از ۲۴ تا ۳۰ مهر ماه در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین برگزار می‌شود.

ایران پایتخت تئاتر جشنواره بین المللی خانواده رشد زمین کودک و نوجوان موسیقی هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر