کد خبر: 111923 A

جشنواره تجدید حیات سالانه برای تئاتر کودک و نوجوان است و اتفاقی است که همه توجهات را به این مقوله تئاتری جلب می‌کند.

ایلنا: جشنواره تجدید حیات سالانه برای تئاتر کودک و نوجوان است و اتفاقی است که همه توجهات را به این مقوله تئاتری جلب می‌کند.

به گزارش ایلنا، محمد رضا کوهستانی گفت: در سال‌های اخیر نفس برگزاری جشنواره مزیت‌های زیادی برای تئاتر کودک و نوجوان داشته و با توجه به اینکه ما نیاز به توجه و تمرکز روی این مقوله داریم که تئاتر کودک زنده است و گروه ها کار می‌کنند جشنواره شرایط خوبی فراهم می‌کند که توجهات به سمت تئاتر کودک جلب شود.

وی با تاکید براینکه باید محل برگزاری و دبیر جشنواره ثابت باشد ادامه داد: باید به جشنواره جدی نگاه کنیم و سعی کنیم محل برگزاری آن یعنی شهر همدان را تغییر ندهیم همچنین دبیر جشنواره هم باید ثابت باشد و خیلی خوب است که در این چندساله اخیر آقای کرمی این سمت را برعهده دارند.

کوهستانی اضافه کرد: اینکه گروه‌ها از سراسر کشور در جریان فعالیت های یکدیگر قرار می گیرند نکته مثبت جشنواره است اما باید از گروه های بیشتری برای حضور در جشنواره دعوت کنیم و این کار گستردگی بیشتری داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه هنرمندان فعال در این زمینه باید به تئاتر کودک و نوجوان بیشتر توجه کنند؛ گفت: مشکل نه دبیر و نه جشنواره است؛ بلکه هنرمندان خود باید اتفاقی را خلق کنند؛ تولید یک تئاتر کودک با کیفیت از یک نمایش بزرگسال سخت تر است و باید فعالان این عرصه کار خود را بیشتر جدی بگیرند.

بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاترکودک و نوجوان با دبیری شهرام کرمی و توسط اداره کل هنرهای نمایشی و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از تاریخ ۲۴ تا ۳۰ مهر در این شهر برگزار می‌شود.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تئاتر جشنواره بین المللی کودک و نوجوان تجدید جشنواره همدان حیات سالانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر