کد خبر: 111966 A

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسدآباد گفت: در حاشیه بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، برنامه‌های متنوع و شادی در شهرستان اسدآباد برگزار خواهد شد.

ایلنا: مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسدآباد گفت: در حاشیه بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، برنامه‌های متنوع و شادی در شهرستان اسدآباد برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، علی صفری اظهار کرد: اجرای نمایش صحنه‌ای، نمایش خیابانی، جشن بادبادک‌ها، نقاشی خیابانی، نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان و جنگ شادی از جمله برنامه هایی است که در روزهای جشنواره در اسدآباد اجرا خواهد شد.

وی هدف از برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان را آشنایی هر چه بیشتر قشر با هنر تئاتر و نمایش دانست و افزود: جشنواره تئاتر پرورش فکری و ذهنی کودکان را به همراه دارد و باعثارتقاء ابعاد پرورشی، تربیتی و فرهنگ جامعه می شود.

صفری یادآور شد: هدف از برگزاری مسابقه نقاشی پرورش خلاقیت ذهنی کودکان است و این مسابقه به طور همزمان روز ۲۸ مهر ماه از ساعت ۱۱ تا ۱۲:۳۰ در سالن شهدای آموزشگاه‌ها و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اسدآباد برگزار می‌شود.

صفری با بیان اینکه در دو مقطع سنی پیش دبستانی و ابتدایی در این مسابقه حضور می‌یابند، افزود: در مقطع پیش دبستانی یک صد نفر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و در مقطع ابتدایی۴۵۰ نفر در سالن شهدای آموزشگاه‌ها به رقابت می‌پردازند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع به ۲۰ نفر از برندگان که به مناسبت بیستمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در مسابقه نقاشی امتیاز بیشتری کسب کنند، جوایزی اهداء خواهد شد.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسدآباد از اجرای نمایش صحنه‌ای «بابا که ترس نداره» به کارگردانی احمد قاسملو به مدت پنج روز خبر داد و گفت: این نمایش از ۲۵ تا ۲۹ مهر ماه در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسدآباد در دو سانس صبح و بعداز ظهر اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه سانس صبح‌ها مخصوص دانش آموزان بوده و از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲ است، افزود: سانس بعدازظهر این نمایش از ساعت ۳۰/۱۵ تا ۱۷ به خانواده‌ها و دانشجویان دانشگاه‌ها اختصاص دارد.

صفری با تأکید بر اینکه در هر سانس حدود ۴۵۰ نفر می‌توانند از این تئاتر دیدن کنند، افزود: به طور کلی روزانه ۹۰۰ نفر برای دیدن این نمایش در سالن حضور خواهند یافت.

وی از اجرای نمایش خیابانی(دردسرهای اوستا) به کارگردانی حنیف مظفری هم خبر داد و گفت: این نمایش خیابانی در پارک شهید رجایی و رضوان شهرستان اسدآباد از ۲۵ تا ۲۹ مهر ماه به مدت پنج روز از ساعت ۱۱ تا ۱۳ به اجرا در می‌آید.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسدآباد گفت: در بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان جشن بادبادک‌ها جمعه ۲۶ مهر ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در پارک ملت برگزار می‌شود.

وی از برپایی نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان از ۲۴ تا ۳۰ مهر ماه در میدان امام(ره) و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد و افزود: جنگ شادی نیز دوشنبه ۲۹ مهرماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسدآباد برگزار خواهد شد.

صفری با بیان اینکهشهرستان اسدآباد ظرفیت‌های قابل توجهی در ابعاد گوناگون دارد که باید از تمام ظرفیت‌های آن بهره کافی را برد، خاطرنشان کرد: هماهنگی لازم و کافی برای برگزاری هر چه بهتر نمایش ها و برنامه‌ها در شهرستان اسدآباد فراهم شده است.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برنامه های متنوع تئاتر جامعه جشنواره بین المللی خانواده رقابت شادی کودک و نوجوان نقاشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر